Wiadomości z Tych

Podgrzewacz wody - Kiedy go stosować i jaki wybrać?

  • Dodano: 2023-09-29 07:45, aktualizacja: 2023-09-29 07:54

Podgrzewacze wody stanowią dobre rozwiązanie dla kuchni oraz łazienki, szczególnie w miejscu, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do centralnej sieci. Urządzenie podgrzewa wodę do właściwej temperatury, zapewniając ciepłą wodę z kranu. Jednak, aby wszystko działało jak należy, potrzebne jest urządzenie o odpowiedniej mocy. Jaki przepływowy podgrzewacz wody wybrać, aby spełnił swoje zadanie jak należy?

  1. Podgrzewacz, czyli urządzenie do podgrzewania wody
  2. Przepływowy podgrzewacz wody - Jakie są jego funkcje?
  3. Elektryczny podgrzewacz wody
  4. Na co zwracać uwagę?

1. Podgrzewacz, czyli urządzenie do podgrzewania wody

Podgrzewacz wody sprawdza się doskonale we wszystkich miejscach, w których potrzebujemy ciepłej wody. To świetna alternatywa w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości podłączenia się do centralnej sieci. Zazwyczaj urządzenia takie jak podgrzewacze przepływowe montuje się przy ujściu wody, na przykład na instalacji przy umywalce. Ich metoda działania jest bardzo prosta. Podgrzewają wodę na bieżąco, tylko wtedy, kiedy zostaje ona odkręcona.

Innym często używanym typem podgrzewaczy są podgrzewacze pojemnościowe. Działają one w nieco inny sposób. Mianowicie, magazynują i podgrzewają wodę, zapewniając dostęp do większej ilości ciepłej wody w dowolnej chwili.

Oba te rozwiązania mają swoje zalety, ale również i wady. Przepływowy podgrzewacz wody pozwala sporo zaoszczędzić, ponieważ woda podgrzewana jest na bieżąco, tylko kiedy jej potrzebujemy. Jednak zanim woda nabierze odpowiedniej temperatury musi upłynąć trochę czasu. Z kolei pojemnościowe podgrzewacze dają użytkownikowi szybki dostęp do podgrzanej wody w dużej ilości, ale przy zużyciu całej zawartości zbiornika trzeba uzbroić się w cierpliwość, zanim ponownie będziemy mogli skorzystać z ciepłej wody.

2. Przepływowy podgrzewacz wody - Jakie są jego funkcje?

Urządzenie do podgrzewania wody z powodzeniem można zastosować między innymi w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni lub takich z których korzystamy wyłącznie raz na jakiś czas. Może to być ciasna łazienka lub pomieszczenie gospodarcze. Doskonale sprawdzi się także kiedy przestrzeń na ścianie jest ograniczona przez szafki, czy grzejniki, uniemożliwiające montaż bojlera. Szeroki asortyment wysokiej jakości urządzeń podgrzewających wodę można znaleźć pod linkiem lazienkaplus.pl/pl/podgrzewacze-wody,9,217,c .

3. Elektryczny podgrzewacz wody

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o montażu elektrycznego podgrzewacza wody warto zmierzyć zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Następnie na tej podstawie można dobrać odpowiednie urządzenie. To ważne z uwagi na fakt, że nieodpowiednio dobrane urządzenie podgrzewające wodę może zużywać dużo energii. Najlepszym sposobem na uniknięcie przykrej niespodzianki jest montaż urządzenia wyposażonego w regulator temperatury.

4. Na co zwracać uwagę?

Podsumowując, podgrzewacze wody to praktyczne urządzenia, które zapewniają dostęp do ciepłej wody. Warto jednak przy ich zakupie zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • ciśnienie wody - dla prawidłowej pracy podgrzewacza nie może być ani zbyt duże, ani zbyt niskie,
  • moc - należy ją dobrać według potrzeb, dlatego warto wcześniej przeanalizować częstotliwość zużywania ciepłej wody,
  • regulacja temperatury - pozwoli na efektywne zarządzanie energią.

Podgrzewaczy do wody najlepiej szukać w wyspecjalizowanych sklepach. Ciekawe propozycje urządzeń znajdują się w sklepie internetowym pod linkiem lazienkaplus.pl/pl/podgrzewacze-wody,9,217,c.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.