Wiadomości z Tych

Opiekunka seniora: czy to się opłaca?

  • Dodano: 2022-01-14 15:15

Przeglądając portale, czy różnego rodzaju fora z ofertami pracy, na pewno zauważyłaś, że coraz częściej można natknąć się na oferty związane z pracą opiekunki w Niemczech. Nie jest to przypadek, bowiem niemieckie społeczeństwo starzeje się dynamicznie i z roku na rok przybywa tam seniorów, czyli osób w bardzo zaawansowanym wieku. Wielu z nich, w wyniku urazów fizycznych lub chorób wieku starczego, traci możliwość samodzielnego funkcjonowania i zaczyna wymagać krótkoterminowej lub całodobowej opieki w miejscu zamieszkania. Tutaj pojawia się właśnie rola opiekunki lub opiekuna osób starszych. Jakie są plusy oraz minusy tej pracy?

Zacznijmy od przyjemniejszej części, czyli zysków z pracy w opiece w Niemczech. Jeśli chodzi o pensję, to praca za pośrednictwem dobrych agencji opiekunek osób starszych, takich jak choćby Veritas Opieka, zapewnia wynagrodzenie w wysokości około 1700 euro netto miesięcznie. Oprócz tego oczywiście opiekunka seniora ma zapewnione darmowe zakwaterowanie w mieszkaniu lub domu podopiecznego oraz darmowe wyżywienie, które opłaca senior lub jego rodzina. Dzięki temu większość pensji można odłożyć, a nie wydawać na pokrywanie dość wysokich kosztów mieszkania i życia w Niemczech. Ponadto Veritas Opieka zapewnia darmowy dojazd na sztelę, czyli miejsce wykonywania zlecenia, oraz późniejszy powrót do kraju.

Przejdźmy teraz do wymagań na powyższym stanowisku. Oczywiście niezbędna jest znajomość języka niemieckiego. Nie musi być ona biegła, często wystarczy poziom komunikatywny, który umożliwi swobodną komunikację z seniorem lub jego rodziną. Drugi ważny warunek, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Nie musi być to koniecznie doświadczenie zawodowe wyniesione z pracy w zawodzie opiekunki, czy pielęgniarki. Często wystarczy, że mieliśmy okazję opiekować się naszymi bliskimi, na przykład dziadkami, czy rodzicami. Jeśli ten krótki opis pracy opiekunki osób starszych w Niemczech wzbudził Twoje zainteresowanie, to zapraszamy do śledzenia ofert pracy dostępnych na stronie: Praca opieka Niemcy

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.