Wiadomości z Tych

Nie tylko naprawa instalacji, czyli co obejmują usługi elektryczne?

  • Dodano: 2021-09-21 09:30

Zepsute gniazdko w ścianie, korki, które wybija stanowczo za często, a może nieprawidłowe działanie licznika? Sytuacji, w których warto skorzystać z usług wyspecjalizowanego elektryka jest wiele. Jednak w zakres prac eksperta wchodzi znacznie więcej zadań niż najpowszechniejsze, standardowe usługi.

Z tego artykułu dowiesz się, w jakich jeszcze zadaniach pomoże kompetentny elektryk. Co istotne, większość z nich może wykonać tylko on, czyli osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty.

Usługi elektryczne Katowice – oświetlenie elektryczne

Specjaliści realizujący usługi elektryczne, tacy jak eksperci z firmy https://elektrolex.pl/uslugi-elektryczne-elektroenergetyczne/, oferują prace związane z oświetleniem ulicznym. Tylko wykwalifikowani specjaliści mogą bowiem wykonywać prace związane z instalacją, wymianą czy naprawą lamp na drogach prywatnych, gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. W zakres ich prac wchodzi także wykonywanie iluminacji budowli, budynków i obiektów małej architektury.

Budowa i modernizacja sieci kablowych niskiego, średniego i wysokiego napięcia

Pracami z zakresu budowy, modernizacji i napraw sieci kablowych wysokiego, średniego i niskiego napięcia mogą zajmować się jedynie osoby z odpowiednimi uprawnieniami. To oznacza, że nawet profesjonalne firmy wykonujące prace na wysokościach nie mogą realizować tego rodzaju usług, jeśli nie mają w zespole kompetentnych, certyfikowanych specjalistów. Dobrzy fachowcy dysponują odpowiednim zapleczem technicznym do wykonywania sieci elektroenergetycznych przemysłowych, komercyjnych i znajdujących się wewnątrz zakładów. 

Budowa i naprawa stacji rozdzielczych SN/NN

Kolejnym rodzajem usług, jakie świadczą elektrycy, jest budowa, modernizacja i naprawa stacji rozdzielczych SN i NN słupowych oraz budynkowych różnego przeznaczenia. Wykorzystując nowoczesne technologie i innowacyjne zaplecze przemysłowe, eksperci wykonują zarówno stacje przemysłowe, jak i wiejskie czy miejskie. Są również w stanie wykonać stacje specjalnego przeznaczenia.

Wykonanie stacji transformatorowych SN/NN

W zakres prac elektrycznych i elektroenergetycznych wchodzi także modernizacja, naprawa i budowa stacji transformatorowych SN/NN. Usługi mogą obejmować stacje napowietrzne, wnętrzowe, transformatorowe i niekonwencjonalne, np. podziemne.

Pogotowanie elektryczne

Poza pracami związanymi z budową czy remontem różnego rodzaju sieci i instalacji, elektrycy zajmują się też pracami bardziej „przyziemnymi”. Zapewniają szybką i skuteczną pomoc dla klientów prywatnych i firmowych w ramach tzw. pogotowia elektrycznego. To usługa, która przydaje się w sytuacji jakichkolwiek problemów z prądem. Uszkodzenie instalacji elektryczne, wybite korki albo częste spadki napięcia mogą świadczyć o poważniejszych awariach, których nie wolno lekceważyć. Dlatego też najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z usług specjalisty. Dobry elektryk pomoże też w przypadku konieczności montażu nowego żyrandola, rozbudowy istniejących punktów elektrycznych o dodatkowe gniazdka, oplombowania liczników albo wymiany włączników i gniazdek RTV.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.