Wiadomości z Tych

Masaż izometryczny najlepszym sposobem na powrót do pełnej sprawności

  • Dodano: 2020-01-22 10:30

Długotrwałe usztywnienie uszkodzonej kończyny w gipsie, związane ze złamaniem kości lub skręceniem stawu, skutkuje zmniejszeniem masy mięśniowej i osłabieniem siły mięśni. Po zdjęciu gipsu możliwe jest odzyskanie sprawności w kończynie za pomocą ćwiczeń fizycznych, natomiast należy mieć na uwadze, że obciążanie zregenerowanej ręki czy nogi tak wcześnie po urazie nie jest rozwiązaniem długoterminowym i może mieć negatywne dla zdrowia skutki. Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonego masażysty.

Ćwiczenia fizyczne przywracające sprawność po urazie kończyny

Po urazie kończyny, który wymaga założenia gipsu, lekarz prowadzący zwykle na koniec leczenia zaleca rehabilitację. Składają się na nią – w przypadku złamania nogi – delikatne ćwiczenia, podczas których porusza się kończyną w takim zakresie, jaki nie sprawia bólu. Kolejne ćwiczenia, zmuszające do pracy mięśnie i stawy w bezpośrednim sąsiedztwie urazu mają na celu przywrócenie właściwego zakresu ruchu. Stopniowo kończyna obciążana jest coraz bardziej, aż do przywrócenia stanu najbardziej zbliżonego do tego sprzed urazu. Zazwyczaj zalecane są również zabiegi dodatkowe, w postaci krioterapii lub laseroterapii.

Masaż izometryczny – bezpieczne rozwiązanie

Gabinet masażu Leczymy Łaziska proponuje swoim pacjentom dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, mające na celu powrót kończyny do pełnej sprawności. Masaż izometryczny pozwala na zwiększenie masy i przywrócenie siły mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi. Masaż izometryczny jest odmianą masażu klasycznego i charakteryzuje się przede wszystkim wykonywaniem go przez masażystę na napiętym mięśniu. Napięcie mięśnia musi być izometryczne, co oznacza, że mięsień musi się skurczyć bez zmiany długości włókien mięśniowych. Taki efekt uzyskuje się poprzez przyłożenie dłoni, jako obciążenia zewnętrznego, do masowanego miejsca. Ponieważ długość mięśnia pozostaje bez zmian, staw nie jest obciążony ruchem. Dodatkowymi atutami tego rodzaju masażu są usprawnienie krążenia limfatycznego i redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej.

Warto wiedzieć, że ćwiczenia fizyczne, poza obciążaniem organizmu krótko po urazie, są rozwiązaniem krótkotrwałym. Prawdziwą ulgę w bólu przyniesie wizyta u certyfikowanego masażysty i seria zabiegów w gabinecie masażu. Gabinet Leczymy Łaziska specjalizuje się w kilku rodzajach masażu, również w zabiegach izometrycznych. Przystępne ceny, dobre opinie pacjentów i kompetentne podejście masażystów zachęcają do skorzystania z oferty tego gabinetu. Obsługa przywiązuje bardzo dużą wagę do zadbania o komfort pacjenta, zapewnienia fachowej pomocy i ulgi w bólu. Każdy pacjent wychodzi z Gabinetu Masażu Leczymy Łaziska z poczuciem zadowolenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.