Wiadomości z Tych

Korzyści z picia świeżo palonej kawy

  • Dodano: 2019-02-13 11:45

Kawa od wieków jest napojem, który cieszy się popularnością, a dobra palarnia kawy znajduje się nie tylko przy plantacjach, ale też w wielu miastach świata - doskonałym przykładem jest tyska Palarnia Kawy W&A.

Przyrządzana na setki różnych sposobów, pieści podniebienia o każdej porze dnia. Zawarta w niej kofeina pobudza, ma właściwości wspomagające odchudzanie i energetyzujące. Co ciekawe, pomaga ona także w niwelowaniu bólu, stąd też często jest składnikiem niektórych leków przeciwbólowych. Zdecydowanie świeżo palona kawa potrafi przynieść więcej korzyści - poznajmy zatem niektóre zaskakujące właściwości.

Kawa jako antyoksydant

Przez lata uważano, że kawa przyczynia się do udarów i chorób związanych z układem krwionośnym. Tymczasem w ziarnach kawy znajduje się blisko tysiąc antyoksydantów, które są prawdziwym orężem w walce z procesami starzenia. W istocie kawa pobudza do działania organizm i wspomaga krążenie, nie ma więc nic wspólnego z wcześniej wspomnianymi udarami, chorobami serca czy nowotworami. Kawa chroni komórki przed uszkodzeniami, a także ma działanie przeciwnowotworowe.

Antydepresant

Liczne badania naukowe wykazały, że regularne spożywanie świeżo palonej kawy uwalnia produkcję serotoniny i dopaminy, które są substancjami odpowiedzialnymi za dobry nastrój. Tym samym osoby, które sięgają po espresso, są mniej zagrożone depresją i spadkiem samopoczucia psychicznego. Ważne, by wybierać te, które rekomenduje dobra palarnia kawy. Sklep internetowy to jedno z bezpiecznych i najlepszych miejsc, w których kupimy właściwą dla nas kawę najwyższej jakości.

Kawa na serce

Holenderscy naukowcy po przeprowadzeniu wielu różnych badań dowiedli, że picie do 4 filiżanek kawy dziennie wspomaga układ krwionośny, a więc ma bezpośredni, dobry wpływ na serce. Ryzyko chorób serca zmniejsza się o około 20 procent. Substancje zawarte w kawie mają działanie przeciwzapalne i skutecznie chronią tętnice. Naturalnie, te badania dotyczą osób, które nie przekraczały 4 filiżanek kawy dziennie.

Wątroba chroniona przez kawę

Niektóre osoby mogą zdziwić się, że kawa jest dobra także dla wątroby. Przez lata wygłaszano sądy, że to właśnie ona przyczynia się do jej chorób. Prawda jest zgoła inna, bowiem kawa pomaga w regeneracji wątroby, pomaga zapobiegać jej stanom zapalnym i marskości. Wykazano, że świeżo palona kawa zmniejsza produkcję enzymów wywołujących stanu zapalne wątroby. Zaskoczeniem dla wielu sceptyków będzie fakt, że 4 filiżanki dziennie świeżo palonej kawy pomagają obniżyć ryzyko wystąpienia marskości wątroby o 80 procent.

Kofeiną w Parkinsona

Czy kawa może być remedium na chorobę Parkinsona? Wiele osób pewnie zaprzeczy, tymczasem wykazano, że zawarta w kawie kofeina może zmniejszyć ryzyko zachorowania na tę chorobę układu nerwowego aż o 60 procent.

Pobudzenie dla szarych komórek

Najczęściej utożsamia się kawę z pobudzeniem organizmu do działania. Niemal instynktownie sięgamy po nią o poranku - i słusznie! Naukowcy są zgodni, kawa wspomaga mózg do działania, podnosi zdolności koncentracji i zapamiętywania. Jeśli więc chcemy skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą kawa świeżo palona sklep online będzie najwłaściwszym miejscem zakupów.

Podsumowanie

Kawa zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim walorom smakowym oraz właściwościom pobudzającym. Okazuje się jednak, że to nie jedyne zalety picia kawy. Aby móc je w pełni zweryfikować najlepiej jak znajdziemy swój ulubiony sklep internetowy z kawą który to przeprowadzić nas przez świat kaw. Jednym z najczęściej polecanych wśród kawoszy jest Palarnia Kawy W&A (kawosz.com.pl). Palarnia ta jest najczęściej polecaną ze względu na wyjątkową świeżość palonych kaw oraz atrakcyjność cenową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.