Wiadomości z Tych

Komplety, czyli pomysł na uporządkowaną garderobę

  • Dodano: 2024-02-14 07:00, aktualizacja: 2024-02-14 07:03

Twoja szafa pęka w szwach, ale gdy nadchodzi czas spontanicznego spotkania na mieście, wyjścia na randkę, czy po prostu wizyty w teatrze, nie masz się w co ubrać? Powodem jest nieprzemyślana garderoba. Teoretycznie masz pełno ubrań, ale każde został przez Ciebie kupione w innym okresie życia, przez co trudno stworzyć z nich pasujące stylizacje. Podpowiadamy, jak uporządkować garderobę i co powinno się w  niej znaleźć, aby wybór ubrań był prosty i intuicyjny.

Zasada 12 miesięcy

Zapewne wiele razy próbowałaś już uporządkować garderobę, pozbywając się nienoszonych ubrań. Bywa to jednak bardzo trudne, ponieważ gdy należy podjąć decyzję o wyrzuceniu lub oddaniu ubrań, zawsze pojawia się pomysł na ich wystylizowanie (który magicznie ulatnia się, gdy jest rzeczywiście potrzebny). Czyszcząc garderobę, należy przestrzegać jednej zasady – jeśli nie nosiłaś danej rzeczy przez ostatni rok, to należy ją wyrzucić, ponieważ ewidentnie nie wydała Ci się odpowiednia na żadną porę roku.

Komplety – czyli przemyślane, pełne stylizacje

Wiele osób decyduje się na to, by w szafie zostawić tylko ubrania, które tworzą komplety. Dzięki temu nie musisz zastanawiać się, którą bluzkę zestawić z danymi spodniami, ponieważ połączenia są stałe i sprawdzone. Do pracy świetnie sprawdzają się eleganckie komplety dla kobiet, takie jak dostępny na born2be 2-częściowy komplet z kardiganem i sukienką dzianinową Deriova, 2-częściowy komplet z Wiskozy Kimme, czy szerokie spodnie z przeszyciami Elyssia zestawione z marynarką Mystira.

Nawet codzienne ubrania warto kupować z myślą o kompletach – często to właśnie one zajmują więcej miejsca, mimo, że zawsze wybierasz te same legginsy i bluzę do odpoczynku w domu. Zostaw sobie po 2 lub trzy zestawy codzienne lub wyposaż się w gotowe 2- lub 3-częściowe zestawy dresowe, takie jak dostępny w wielu kolorach komplet Ophilline czy Ciprana.

Ubrania w bazowych kolorach i fasonach

Kluczem do zorganizowanej garderoby są ubrania bazowe, czyli białe T-shirty, czy jednokolorowe, stonowane bluzki damskie. Wielokrotnie zdarza się, że szafa jest pełna wyjątkowych ubrań, które jednak wymagają stonowanej podstawy. W Twojej szafie nie może jej zabraknąć.

Doskonale rozumiemy, że trudno jest wyrzucić ubrania, które nadal są w dobrym stanie. Pamiętaj jednak, że możesz podarować im drugie życie, sprzedając je lub oddając potrzebującym. Odświeżenie szafy jest czasami niezbędnego do tego, by rozpocząć nowy etap w życiu. Pożegnaj się z bluzką z czasów licealnych lub marynarką, którą i tak omijasz, wybierając ubrania do pracy. Zaplanuj nową garderobę i odśwież ją ze sklepem internetowym born2be!

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.