Wiadomości z Tych

Kiedy warto korzystać z usług rzeczoznawcy?

  • Dodano: 2018-06-22 10:30

Rzeczoznawca majątkowy jest nieodzowny, kiedy musimy dokonać wyceny wartości majątku. W jakich sytuacjach może być to potrzebne?

Sprawy spadkowe
Wycena nieruchomości przydaje się na przykład w sprawach spadkowych. Kiedy dochodzi do podziału majątku między spadkobierców zmarłego często trudno jest rozdzielić jego składniki. Szczególny problem powstaje, kiedy dochodzi do dziedziczenia nieruchomości, a strony nie są zainteresowane pozostawaniem we współwłasności. Wtedy można albo sprzedać dom czy mieszkanie i podzielić się gotówką, albo umówić się w ten sposób, że osoba pozostająca we własności nieruchomości spłaci innych spadkobierców. Niezależnie od przyjętego rozwiązania, potrzebna będzie wycena nieruchomości, którą najlepiej jest zlecić zajmującemu się tym profesjonalnie rzeczoznawcy. Dokładne określenie wartości obiektu i dokonanie na tej podstawie rozliczeń jest najlepszym zabezpieczeniem przed późniejszymi roszczeniami.

Sprzedaż nieruchomości
Rzeczoznawca majątkowy będzie nam również potrzebny kiedy będziemy chcieli sprzedać nieruchomość. Określi on dokładną wartość domu lub mieszkania, biorąc pod uwagę różne czynniki. Znaczenie będzie mieć nie tylko ilość środków włożonych w dom, ale przede wszystkim jego stan, lokalizacja, atrakcyjność położenia. Na wartość nieruchomości wpłyną: okoliczna infrastruktura, a także aktualne uwarunkowania rynkowa. Dlatego, rzeczoznawca rynkowy, znający się na branży dokona lepszej wyceny niż my. Dzięki temu, nie sprzedamy nieruchomości poniżej jej wartości, ustalimy też cenę na poziomie, który umożliwi jej realną sprzedaż. Mając emocjonalny stosunek na przykład do domu, w którym mieszkało się całe życie, trudno będzie nam stwierdzić ile faktycznie jest wart.

Kredyt hipoteczny
Usługi rzeczoznawcy będą także konieczne dla wzięcia kredytu hipotecznego. Jego wysokość i warunki jego udzielenia są bowiem zależne od wartości nieruchomości. Wycena jest jednym z dokumentów, bez których w ogóle nie dostaniemy takiego kredytu. Często banki same zlecają wycenę, jednak są też możliwości wyboru własnego rzeczoznawcy i skorzystania z jego usług.

Więcej informacji na temat wyceny nieruchomości i oferty rzeczoznawcy majątkowego dostępnych jest na stronie: www.rzeczoznawca-majatkowy.tychy.pl. Jeśli musimy dokonać takiej wyceny, warto zajrzeć na stronę i umówić się na spotkanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.