Wiadomości z Tych

Kiedy oddać auto na skup złomu?

  • Dodano: 2021-10-18 12:15

Skup złomu to często jedyne sensowne rozwiązanie, gdy samochód odmawia posłuszeństwa. Jednak dla wielu z nas największą pokusą przy pozbywaniu się niesprawnego samochodu, jest odsprzedanie go osobie prywatnej. Niestety wciąż zdarza się, że do obiegu użytkowanych samochodów trafiają pojazdy o złym i zagrażającym bezpieczeństwie stanie technicznym. Pokażemy, dlaczego warto w takich sytuacjach (i nie tylko!) skorzystać ze skupu złomu, a także jak wygląda sprzedaż pojazdu na złomowisku.

Jakie pojazdy można sprzedać w skupie złomu?

Proces sprzedaży samochodu na złomowisko przebiega różnie - wszystko zależy od naszych oczekiwań finansowych i przywiązania do ukochanego samochodu. Kiedy nadchodzi moment, gdy warto rozstać się ze swoim autem? Oto kilka przypadków:

  1. Samochód wymaga zbyt częstych i kosztownych wizyt u mechanika. 
  2. Chcesz sprzedać samochód, który przestał być komfortowy, a jego wnętrze odbiega od współczesnych standardów, co utrudniłoby sprzedaż pojazdu osobie prywatnej. 
  3. Posiadasz zabytkowy samochód, z którym nie wiesz, co zrobić, a chciałbyś zarobić dodatkową gotówkę. 
  4. Twój samochód został uszkodzony w wypadku komunikacyjnym lub został zalany i utracił dawną sprawność. 

Zanim ostatecznie wybierzesz konkretny skup złomu, warto skontaktować się z jego pracownikami i dopytać o to, czy przyjmują wszystkie pojazdy, czy posiadają określone zasady co do złomowanych rodzajów. 

Jak wygląda wizyta w skupie złomu?

Po wstępnym rozeznaniu i wybraniu odpowiedniego miejsca, właściciel pojazdu ma dwie możliwości - skontaktowanie się ze skupem i zamówienie usługi odbioru pojazdu spod wskazanego adresu lub przewiezienie pojazdu do siedziby firmy na własną rękę. Wszystko zależy od naszych indywidualnych wymagań i stanu technicznego pojazdu. Na miejscu pracownik skupu jest odpowiedzialny za dokładne oględziny pojazdu i przeprowadzenie wnikliwej stanu technicznego. Ocena ta stanowi podstawę do wyceny usługi. 

Dlaczego warto skorzystać z usług skupu aut? 

Gotówka wypłacona przez skup złomu nie może konkurować z kwotą, którą możemy dostać od prywatnego kupca, jednak to nie znaczy, że skup złomu nie ma swoim klientom nic do zaoferowania. 

  • oszczędność czasu - złomowanie samochodu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zamiaru brać udziału w długim procesie sprzedaży auta, a także w przygotowaniu pojazdu do sprzedaży, 
  • gotówka za każdy samochód - bez względu na to, czy złomowany samochód jest powypadkowy czy jest w złym stanie technicznym, 
  • wszechstronność - w skupach złomuje się niemal każdy pojazdy, a w tym samochody osobowe, dostawcze, quady czy motocykle, 
  • profesjonalizm i brak formalności - skup złomu zadba o wszystkie formalności i przekazanie dokumentów koniecznych przy wyrejestrowaniu samochodu. 

Jeżeli zależy Ci na czasie i bezproblemowej sprzedaży to skorzystanie z usług skupu aut jest to rozwiązaniem dla Ciebie. Każda stacja demontażu pojazdów posiada inne stawki, działając według obowiązujących standardów, dlatego warto szukać najbardziej atrakcyjnych szrotów. Wybierając skup złomu pamiętaj o tym, żeby posiadał niezbędne uprawnienia do demontażu aut. Masz wtedy pewność, że samochód zostanie zezłomowany w zgodzie z wymogami prawa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.