Wiadomości z Tych

Jakie powinny być krzesła przemysłowe?

  • Dodano: 2024-07-03 10:00, aktualizacja: 2024-07-09 18:57

Krzesła przemysłowe są meblami przeznaczonymi do pracy w różnych miejscach - w laboratoriach, biurach, magazynach lub halach produkcyjnych. Mają za zadanie zagwarantować wygodne siedzenie podczas wykonywania prac manualnych. Muszą także spełniać wymogi BHP. 

Rodzaje krzeseł przemysłowych

Krzesła przemysłowe można podzielić na:

  • krzesła z oparciem: przypominają standardowe krzesła biurowe, przy czym są wykonane z materiałów o wysokiej odporności na zanieczyszczenia chemiczne, uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki pogodowe. Znajdują zastosowanie w warsztatach samochodowych, marketach, laboratoriach, placówkach zdrowia i hurtowniach,
  • hokery przemysłowe: mają otwarte siedzisko wypełnione wypustkami lub specjalnymi paskami, które mają zapobiegać spadaniu z siedziska. Nie posiadają podłokietników. Używa się ich w barach, kantynach, laboratoriach, punktach kontrolnych, zakładach produkcyjnych i salonach tatuażu,
  • taborety przemysłowe: siedzisko takich taboretów może być sklejkowe, piankowe, materiałowe i skórzane. Mogą mieć plastikową lub metalową podstawę z podnóżkiem, lub bez. 

Jakie cechy powinno mieć krzesło przemysłowe?

Krzesła przemysłowe muszą być:

  • odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • trwałe i solidne,
  • bezpieczne dla pracowników, którzy będą je użytkować.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesło przemysłowe?

Krzesła przemysłowe muszą spełniać konkretne wymogi BHP, przypisane określonemu miejscu pracy. Jednym z nich jest możliwość zachowania prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia na takim krześle - brak garbienia się, proste plecy, swobodne ułożenie rąk. Ponadto, wysokość takiego krzesła powinna być dostosowana do osoby na nim siedzącej. 

Krzesła przemysłowe muszą także być wytrzymałe i odporne na działanie środków chemicznych i na preparaty chemiczne, dlatego warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane dane krzesło. Bardzo dobrym wyborem będzie krzesło, które w swoim składzie będzie zawierać piankę poliuretanową. Jest ona lekka i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na wpływ wysokiej temperatury i preparatów chemicznych. Dobrze też, żeby materiał, z którego wykonano wybrane przez nas krzesła, był łatwy w czyszczeniu. Innym wartym uwagi materiałem, z którego wykonuje się krzesła przemysłowe, to poliamidy z włóknem szklanym. Są bardzo sztywne, wytrzymałe, twarde i odporne. 

Krzesła przemysłowe powinny także być wyposażone w funkcję regulacji pozycji oparcia. 

Wysokiej jakości krzesła do pracy

Sklep Elzap posiada w swojej ofercie zarówno krzesła przemysłowe, ale również biurka, szafki, regały, kontenery, szafy, stoły konferencyjne i inne meble biurowe wysokiej jakości i w atrakcyjnych cenach.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.