Wiadomości z Tych

Jaki wybrać tort na urodziny?

  • Dodano: 2021-08-03 09:15

Każdego roku przychodzi jeden dzień, którego nie wyobrażamy sobie bez towarzystwa pysznego i wyjątkowego tortu. Urodziny to czas, w którym nie ma miejsca na stres i niezadowolenie związany z wyborem profesjonalnej cukierni, dlatego podpowiemy, z jakim wyprzedzeniem zamawiać tort na urodziny, na co zwracać uwagę i gdzie spełnisz marzenia o perfekcyjnym wypieku, który zachwyci Ciebie i Twoich gości. 

Idealny, czyli jaki? 

Idealny tort dla każdego z nas będzie oznaczał co innego. Warto na samym początku zastanowić się nad tym, co lubimy, jaki smak nam odpowiada, a także na czyje urodziny dany wypiek ma być przygotowany (dla dziecka czy osoby dorosłej). Wybierając tort dla solenizanta należy kierować się jego indywidualnymi preferencjami, a także charakterem samego przyjęcia. Rolą cukiernika jest dobranie wyglądu wypieku do motywu przewodniego imprezy, tak, by każdy z elementów był ze sobą spójny. 

Pamiętaj!!! Jedne z najpopularniejszych składników tortów -np. orzechy, miód czy kokos należą do najczęściej alergizujących produktów, dlatego przed wyborem warto zapytać swoich gości o ewentualne nietolerancje pokarmowe lub alergie. 

Tort z pomysłem

W internecie nie brakuje inspiracji na efektowny i pomysłowy tort. Do najpopularniejszych wykończeń należą gładkie torty (wygładzone bitą śmietaną), ozdoby z masy cukrowe lub marcepanu, grafiki i zdjęcia w postaci opłatka umieszczonego na wypieku czy niejadalne ozdoby - np. z drewna lub szkła. Jedynym realnym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i zdolności danego cukiernika - nie każdy wykona najbardziej zmyślne ozdoby. Jeżeli masz nietypowe wymagania, zapytaj o realizację swoich marzeń na samym początku - wtedy od razu dowiesz się, czy cukiernia dysponuje odpowiednim zapleczem sprzętowym i umiejętnościami. 

Degustacja - wymysł czy konieczność?

Wybrane cukiernie oferują swoim klientom zestawy degustacyjne składające się z kilku wypieków różniących się od siebie smakami, kolorem czy dodatkami. Warto się dowiedzieć, czy interesujące Cię miejsce oferuje degustację - w ten sposób unikniesz sytuacji, w której zapłacisz za tort, który okaże się niesmaczny. 
Najpopularniejsze cukiernicze pytania i odpowiedzi

Kiedy złożyć zamówienie?

Cukiernicy zalecają, aby torty zamawiać z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem - wszystko zależy od sezonu, lokalizacji i popularności danej cukierni. Zdarza się, że niektórzy cukiernicy potrzebują kilku miesięcy, aby zrealizować zamówienie. 

Jak duży, mniej więcej, powinien być tort na urodziny? 

Przyjmuje się, że porcja przypadająca na osobę waha się od 100 do 150 gramów tortu. Szczegóły warto omówić z cukiernikiem. 

Ile kosztuje tort?

Wszystko zależy od wielkości tortu, smaków, dodatków i ozdób. Gładki tort będzie zdecydowanie tańszy niż ten udekorowany masą cukrową czy żywymi kwiatami. Zazwyczaj torty okolicznościowe są droższe ze względu na stelaż i stopień skomplikowania ich przygotowania. 

Czy torty z katalogu to jedyne, jakie można zamówić?

Katalog przedstawiany klientom to zalążek tego, co oferuje dana cukiernia. Warto zacząć od konsultacji w cukierni, podczas której swobodnie porozmawiasz z pracownikiem i przedstawisz szczegółowo swój pomysł na tort urodzinowy. 

Czy fototort jest w całości jadalny?

Jak najbardziej, opłatek ze zdjęciem jest zadrukowany specjalnymi tuszami z atestem, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i można je bez obawy spożywać. 

Gdzie zamówić tort na urodziny?


Postaw na cukiernię, która posiada doświadczenie i katalog ze zrealizowanymi zamówieniami. Dodatkowo warto zapoznać się z wypiekami danego miejsca, kosztując wypieków oferowanych na miejscu. Przedstawicielem firmy troszczącej się o każdy cukrowy detal jest Cukiernia Hania - miejsce, w którym każdy prawdziwy smakosz znajdzie coś dla siebie. Przyjdź i skosztuj, jak powinien smakować i wyglądać idealny tort na urodziny. 
https://cukiernia-hania.pl/torty-ciasta-jaworzno
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.