Wiadomości z Tych

Jak zagrać w pokój zagadek i na czym polega labirynt laserowy?

 • Dodano: 2023-12-14 09:30, aktualizacja: 2023-12-18 14:04

Do bardzo popularnych gier zespołowych należy escape room. Na czym polega pokój zagadek? Czym jest Labirynt Laserowy?

Do bardzo popularnych gier zespołowych należy escape room. Na czym polega pokój zagadek? Czym jest Labirynt Laserowy? Jakie jeszcze atrakcje oferuje centrum rozrywki Mystery Machinery? 

Laserowy Labirynt

Laserowy labirynt Kraków to gra odbywająca się w pomieszczeniu, w którym znajdują się liczne wiązki laserowe i specjalne przyciski. Gracz ma za zadanie wcielić się w rolę włamywacza i pokonać wszystkie laserowe przeszkody, po czym wrócić na miejsce startowe, pokonując tę samą drogę. 

W Centrum rozrywki Katowice Mystery Machinery znajduje się arena Laser Tag o powierzchni 300 m2. Dzięki temu gracze mogą brać udział w rozgrywkach dziejących się w wirtualnej rzeczywistości (arena VR).

Na czym polega zabawa w escape room?

Pokój zagadek, czyli po angielsku escape room, polega na tym, że grupa osób (od 2 do 6) zostaje zamknięta w pomieszczeniu. Żeby się wydostać, gracze muszą rozwiązać różne zagadki logiczne i zręcznościowe. Na wykonanie wszystkich zadań mają wyznaczony czas - między 30 a 60 minut, w zależności od wybranej gry. Przed rozpoczęciem rozgrywki Mistrz Gry przekazuje graczom niezbędne wskazówki i wytyczne na temat zadań, które ich czekają. Przez cały czas gracze mogą skontaktować się z Mistrzem Gry i opuścić pokój, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Gracze mają do wyboru kilka wariantów gry - m.in.:

 • browar krasnoluda,
 • sierociniec rodem z horroru,
 • szpital psychiatryczny,
 • laboratorium Tesli,
 • jaskinia mistrza Shinobi,
 • więzienie,
 • uwolnienie dżina.

Warianty te różnią się od siebie pod kątem stopnia zaawansowania. Dostępność poszczególnych koncepcji escape roomów zależy od lokalizacji danego centrum Mystery Machinery. 

Co ciekawe, w pokój zagadek Kraków można zagrać także w strefie wirtualnej rzeczywistości. Arena wirtualnej rzeczywistości o powierzchni 300 m2 pozwala zagrać w pokoje zagadek za pośrednictwem komputera. Na stanowisku, poza wspomnianym komputerem, znajdują się pady oraz bezprzewodowe okulary. Mistrz gry przed rozgrywką udziela szczegółowych i konkretnych instrukcji, jak również pomaga wybrać grę odpowiednią do wieku i umiejętności gracza. 

Mystery Machinery

W Centrum rozrywki Katowice można zorganizować:

 • wieczór panieński,
 • wieczór kawalerski,
 • urodziny i dla dzieci, i dla dorosłych,
 • imprezę firmową.

Jest to świetne miejsce na spędzenie czasu z przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami. Poza grą w pokój zagadek i laserowym labiryntem, Mystery Machinery oferuje także piłkarzyki i bilard, a także doskonale wyposażoną strefę gastronomiczną, w której można nabyć przekąski oraz napoje - alkoholowe i bez.

Jak zagrać w pokój zagadek i na czym polega labirynt laserowy?

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.