Wiadomości z Tych

Jak urządzić nowoczesną jadalnię?

  • Dodano: 2018-11-27 08:00, aktualizacja: 2018-11-27 08:02

Zdecydowanie najzdrowsze jest naturalne światło słoneczne. Niestety, nie da się z niego korzystać przez cały rok bez żadnych ograniczeń. Nasze domy i mieszkania muszą być doświetlane światłem sztucznym. W sklepach wybór rodzajów opraw oświetleniowych jest bardzo duży. Wybierając je, musimy pamiętać o ty, że powinno ono być dostosowane do czynności, które będziemy wykonywać.

Jakie światło sprawdzi się w jadalni?

Nie zawsze codzienne posiłki spożywamy w jadalni, częściej na co dzień posiłki spożywamy w kuchni. Jeżeli tak jest również w naszym przypadku, to pamiętajmy, że w kuchni musimy oświetlić nie tylko pole robocze między blatem, kuchnią a zlewozmywakiem, ale również stół, przy którym spożywamy posiłki. Dodatkowe oświetlenie stołu w kuchni pozwoli nam na wyodrębnienie strefy, jaką jest kącik jadalny. Dzięki dodatkowemu oświetleniu stołu wytworzymy również miły nastrój. Do stworzenia takiego miłego nastroju warto wykorzystać nowoczesne lampy wiszące do jadalni, które można nabyć na tej stronie www.acerto.pl/lampy-wiszace-do-jadalni Do nowoczesnej jadalni doskonale będzie pasował żyrandol w formie dwukolorowej kuli. Miły nastrój w kąciku jadalnym uda nam się stworzyć dzięki lampie, która ma abażur wykonany z rattanu. Tego typu lampa najlepiej będzie pasowała do jadalni urządzonej w tradycyjnym lub rustykalnym stylu. Do oświetlenia stołu jadalnego w kuchni można wykorzystać również oprawy zwieszakowe – idealnie byłoby, gdyby można było regulować wysokość ich zawieszenia. Sposób rozmieszczenia wiszących lamp w jadalni zależy od tego, jak długi stół się w niej znajduje. Gdy jest on długi powinny się nad nim znaleźć dwie-trzy lampy, które zawieszamy w rzędzie. Montując lampy czy to w kąciku jadalnym urządzonym w kuchni, czy w jadalni, musimy pamiętać, aby zawiesić je w taki sposób, aby blask żarówki rozjaśniał stół, ale nie raził biesiadników w oczy. Od blatu żarówki czy halogeny powinno dzielić pięćdziesiąt-siedemdziesiąt centymetrów.

Rodzaje źródeł światła

Tradycyjne żarówki dostępne są w sklepach coraz rzadziej. Dlatego o wiele częściej kupujemy dzisiaj żarówki LED, żarówki halogenowe lub nowoczesne świetlówki kompaktowe. Są to bardzo wydajne, a przy tym energooszczędne źródła światła. Diody LED występują dzisiaj w bardzo wielu odmianach. Te pojedyncze przeznaczone są do wkręcania w żyrandole czy lampy. Diody LED mogą występować również w formie świecących taśm lub prętów. Można je wykorzystać między innymi do doświetlenia podwieszanego sufitu. W kuchni sprawdzą się jako doświetlenie przestrzeni roboczej – montujemy je pod szafkami. Nowoczesne świetlówki kompaktowe również mogą mieć różną budową. Dostępne są takie o budowie paluszkowej, kołowe oraz takie, które przypominają tradycyjne żarówki. Zarówno świetlówki kompaktowe jak i diody LED umieszczone w jednej oprawie przypominającej tradycyjną żarówkę mogą mieć normalne trzonki E27. Żarówki z tego typu trzonkami są najbardziej popularne. Chętnie kupowane są również żarówki, które mają trzonek E14. Tego typu żarówki określane są jako te z „małym gwintem”. Trzonek ten jest często spotykany w żarówkach świecowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.