Wiadomości z Tych

Jak ogrodzić teren prywatny?

  • Dodano: 2018-10-26 14:30

Grodzenie terenu prywatnego to ważna lecz niełatwa sprawa, ponieważ stawianie ogrodzenia wymaga dość wysokich nakładów finansowych, szczególnie gdy działka ma duże rozmiary. Na początku budowy domu, właściciele posesji najchętniej stawiają ogrodzenia siatkowe lub druciane, w późniejszym okresie są to często ogrodzenia solidne i trwałe, z których korzystanie możliwe jest przez wiele lat.

Ogrodzenia gabionowe to nowoczesne ogrodzenia, które prezentują się profesjonalnie oraz stylowo. Połączenie stali oraz kamienia daje niewymowny efekt, a wyjątkową zaletą tego typu ogrodzenia jest to, że nie wymaga ono żadnej konserwacji. Ogrodzenia gabionowe wykonane są ze stalowych pionowych koszy, które wykonywane są na odpowiedni wymiar, wraz z ich wypełnieniem czym w tym wypadku są gęsto usypane kamienie. Tego typu ogrodzenie chroni mieszkańców posesji przed hałasem oraz nieproszoną wizytą osób trzecich.

Ogrodzenie wykonane ze stali również cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie w połączeniu na przykład z betonem architektonicznym. Są to ogrodzenia niezwykle wytrzymałe, efektowne oraz odporne na pogodę. Chętnie stosowanymi ogrodzeniami są także ogrodzenia aluminiowe, które powleczone są odpornym materiałem, wykonane metodą proszkową, co daje możliwość wyboru większej ilości kolorów. Ogrodzenia tego typu idealnie wkomponują się w całość wybudowanego budynku.

Do wybranego typu ogrodzenia można dopasować również odpowiedni typ furtki oraz bramy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów bram, do których należą popularne bramy przesuwne. Są to bramy praktyczne, z których łatwo i przyjemnie się korzysta, przesuwają się na szynie za pomocą kółek, które wymagają konserwacji, szczególnie w okresie zimy. Brama ta jest sterowana na pilota, co zapewnia właścicielowi posesji wygodę w użytkowaniu. Polecana jest na każdy rodzaj posesji. Cieszące się uznaniem bramy dwuskrzydłowe to bramy nowoczesne, wygodne w używaniu, które można nabyć z napędem lub bez. Jest to typ bramy prostej oraz eleganckiej, idealnie wpasowuje się na każdy rodzaj posesji. Nie wymagają one wybudowania osobnego fundamentu, tak jak w przypadku bram przesuwnych.

fot. lakate.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.