Wiadomości z Tych

Jak motywować pracowników?

  • Dodano: 2018-05-24 12:15

Odpowiednia motywacja pracowników znacznie poprawia ich wydajność i efektywność w pracy, pomaga w osiąganiu stawianych celów oraz przyczynia się do uzyskania lepszej atmosfery w zespole. Najlepsza metoda motywacji zewnętrznej to taka, która przynosi pracownikom wymierne korzyści.

Może być nią podwyżka, premia czy nagroda, ale to nie wszystko. Jedną z takich propozycji, która może zostać wykorzystana przez pracodawcę, któremu zależy na rozwoju członków swego zespołu, jest opcja darmowych szkoleń. Przykładem mogą być profesjonalne kursy księgowe.

Szansa na podniesienie kwalifikacji i awans

Dlaczego darmowe szkolenia są doskonałym sposobem na motywowanie pracowników? Ponieważ pozwalają im się rozwinąć w kierunku, który daje im realne szanse na poprawę swojej sytuacji na rynku pracy. Takie darmowe szkolenie to dla pracownika czysty zysk i wartość dodana bez ponoszenia kosztów. Co więcej, zyskuje na tym także pracodawca, ponieważ dzięki kursom pomagającym uzyskać nowe kwalifikacje i poszerzać już istniejące, może zatrudniać profesjonalistów w danej dziedzinie. Inną korzyścią jest również zyskanie lojalności pracownika. Psychologiczna zasada wzajemności sprawi, że pracownik, któremu umożliwiono darmowe szkolenie na pewno będzie starał się odwdzięczyć swemu szefowi jak najlepszym wykonywaniem swoich obowiązków zawodowych.

Dlaczego kursy księgowe to dobry wybór, jeżeli chodzi o darmowe szkolenia dla pracowników? Przede wszystkim dobra znajomość zagadnień podatkowych i rachunkowych jest cenna w każdej firmie. Dobry księgowy, obeznany w aktualnych przepisać pomoże rozwiązać wiele problemów oraz przyniesie firmie realne zyski. Ponadto kwalifikacje w zakresie księgowości podnoszą szanse pracownika na awans, a co za tym idzie, lepsze zarobki. Profesjonaliści w tej dziedzinie są bardzo cenni na rynku. W razie utraty pracy, takie kwalifikacje dają ogromne szanse na znalezienie nowego, satysfakcjonującego zatrudnienia, a nawet założenia własnej firmy i prowadzenia jej z sukcesami.

Szkolenia i kursy księgowe są niezbędne zwłaszcza w firmach, których działalność bazuje na doskonałej znajomości aktualnie obowiązujących przepisów prawa podatkowego. Każdego roku przybywa nowych rozporządzeń w tym zakresie. Kursy księgowości pomagają je poznać oraz odpowiednio interpretować. To nieoceniona wartość zarówno dla pracownika, jak i szefa, który wysyła swój zespół na takie szkolenia. Pracodawca może sobie takie koszty odliczyć od podatku, więc jego inwestycja będzie znikoma, zaś uzyskane rezultaty bardzo wartościowe dla samej firmy, jak i każdego indywidualnego pracownika.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.