Wiadomości z Tych

Jak dobrać szampon i woski samochodowe?

  • Dodano: 2019-10-17 13:30

Właściwa pielęgnacja samochodu to szansa na utrzymanie dobrego stanu wizualnego przez wiele lat. Aby ten cel osiągnąć, potrzebujemy odpowiednich kosmetyków. Z czego najlepiej korzystać?

Szampon samochodowy – dlaczego  to takie ważne?

Dbanie o odpowiedni wygląd naszego pojazdu to zadanie dla każdego kierowcy. W tym celu nie możemy jednak korzystać z przypadkowych narzędzi, czy środków kosmetycznych. Stosowanie nieodpowiednich akcesoriów może bowiem przyczynić się do powstawania rozmaitych ubytków. Mamy tu na myśli zarysowania, wgniecenia, czy odbarwienia. Dlatego powinniśmy udać się do specjalistycznego sklepu zajmującego się auto detailingiem. Znajdziemy tam profesjonalne kosmetyki, zaprojektowane specjalnie do użytku w motoryzacji. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla karoserii czy innych komponentów. W takim sklepie warto więc wybrać szampon samochodowy. To od jego skuteczności zależy to, jak dobrze oczyścimy karoserię z zabrudzeń. Producenci przygotowali różne wersje szamponu, by można było dostosować go do potrzeb. Znajdziemy więc szampon samochodowy do mycia ręcznego, a także aktywne piany do myjki wysokociśnieniowej. Istotne jest również pH kosmetyku. Kwaśny szampon samochodowy sprawdzi się do bardzo zabrudzonych pojazdów. Wykorzystamy go także do odtykania powłok ceramicznych i wosków. Takie preparaty najlepiej stosować w cieniu i przy chłodnej karoserii. Szampon samochodowy o pH neutralnym z kolei będzie idealny do regularnego mycia nawoskowanych pojazdów. Korzystając z nich w dość krótkim czasie uzyskamy satysfakcjonujący efekt wizualny. Szampon samochodowy kupisz chociażby tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Producenci informują klienta o sposobie użycia preparatu, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z wyborem oraz aplikacją preparatu. Co ciekawe, środki te możemy zakupić bez wychodzenia z domu, co jest kolejnym udogodnieniem.

Woski samochodowe – jak wybrać najlepszy?

Poza szamponami warto także sprawdzić, jakie woski samochodowe możemy znaleźć w sklepie auto detailing. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż możemy nałożyć je na karoserię samodzielnie. Taki zabieg nie jest drogi i nie wymaga od nas zbyt dużo czasu. Woski samochodowe skutecznie chronią karoserię przed zniszczeniem, dzięki czemu pojazd prezentuje się także o wiele lepiej. W sklepie internetowym znajdziemy preparaty w płynie, które dają błyskawiczne efekty. Takie woski samochodowe odświeżą kolor lakieru oraz poprawią jego intensywność. Znajdziesz je chociażby pod tym linkiem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Konserwacja-lakieru_Woski-i-pasty-433.html. Woski samochodowe w płynie nie pozostawiają żadnych śladów. Nie musisz więc obawiać się o to, że przez brak doświadczenia uszkodzisz karoserię swojego auta podczas polerowania. Poza tym, producenci mają w swojej ofercie syntetyczne woski samochodowe. Charakteryzuje je łatwa aplikacja oraz wysoka trwałość. Jeśli nie będziesz wiedział, po które produkty sięgnąć, skontaktuj się z pracownikami danego sklepu. Ich pomoc może okazać się nieoceniona, a twoje wątpliwości zostaną rozwiane.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.