Wiadomości z Tych

Impreza na Halloween – jak zaplanować i za kogo się przebrać?

  • Dodano: 2023-10-17 10:30

Halloween dla wielu osób jest jednym z najbardziej wyczekiwanych świąt w roku. Impreza fascynuje nie tylko najmłodszych, ale też dorosłych. Organizacja przyjęcia halloweenowego może dostarczyć frajdy, zwłaszcza że to okazja do wykazania się prawdziwą kreatywnością. Sprawdź, jak zaplanować imprezę na Halloween i za kogo się przebrać.

Wybierz lokalizację i zadbaj o szczegóły

Najważniejszym krokiem jest wybranie miejsca na organizację przyjęcia. Halloween może odbyć się na świeżym powietrzu, np. na tarasie lub w ogródku. Można też bawić się na wynajętej sali, w restauracji czy klubie. Miejsce zwykle jest kluczem do udanego przyjęcia – niezależnie od tego, jaką okazję się celebruje. Następnie należy zadbać o odpowiednie dekoracje, które powinny nawiązywać do tematyki przyjęcia. W przypadku Halloween niech będą to np. samodzielnie wydrążone dynie z płonącymi w środku tealightami. Warto również rozstawić świeczniki na stołach, które dodadzą całości mrocznego klimatu. Świetnie prezentują się sztuczne pajęczyny na suficie, w oknach i ścianach. W różnych miejscach zawisnąć powinny też duchy i inne upiory (można je zrobić ze zwykłych prześcieradeł).

Ważną częścią halloweenowego przyjęcia jest muzyka i odpowiednio dobrane dźwięki. Możesz skomponować playlistę z hitami pasującymi do mrocznego święta. Niech pojawią się na niej słynne hity nawiązujące do klimatu Halloween (np. „Thriller” Michaela Jacksona). Na liście muzycznej wylądować też mogą ścieżki dźwiękowe ze słynnych horrorów lub remiksy utworów (np. z „Piły” czy filmu „To”). Dodatkowy element napięcia wprowadzą dźwięki m.in. skrzypiących schodów, trzaskających drzwi, wybijanych szyb czy ciągnących łańcuchów. Warto zadbać też o menu – powinno być kolorowe i nietypowe. Na stole muszą znaleźć się np. żelki w kształcie gałek ocznych, kiełbaski podobne do palców wiedźmy czy truskawkowy sok w torebkach, który będzie przypominać krew.

Za kogo przebrać się na Halloween?

Jednym z najciekawszych strojów, które możesz wykonać zupełnie samodzielnie i założyć na przyjęcie, jest kostium superbohatera. Halloweenowe przebranie przygotujesz z elementów, które masz w mieszkaniu. Wystarczy wziąć kawałek np. nieużywanego materiału i zrobić z niego pelerynę. Przydadzą się też połyskujące legginsy – jeśli nie masz takich w domu, najprawdopodobniej znajdziesz legginsy w lumpeksie. Aby przeobrazić się w superbohatera, wystarczy użyć wyobraźni. Kostium świetnie uzupełnią zbroje na halloween.

Kiedy ostatnio zaglądałeś na strych albo szukałeś staroci w piwnicy? Zwykle plącze się tam mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów, z których możesz utworzyć oryginalne przebranie na Halloween. Do zrobienia stroju użyj starego prześcieradła, kilku fragmentów starej tkaniny i nienoszonych ciuchów. W mieszkaniu na pewno masz jakieś nici, farby, klej i inne przybory. Skompletuj wszystko, co może się przydać. W sklepie z akcesoriami dokup np. sztuczne oczy, pazury i wampirze zęby. Połącz ze sobą wszystkie elementy, aby stworzyć niepowtarzalny kostium potwora z szafy. Obok takiego przebrania na Halloween nikt nie przejdzie obojętnie.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.