Wiadomości z Tych

Filtry do wody Bluewater - Nieskazitelnie czysta woda w Twoim kranie

  • Dodano: 2021-08-05 07:45, aktualizacja: 2021-08-05 12:23

W uzdatnianiu wody najwyższą skutecznością odznaczają się filtry do wody odwróconej osmozy. Woda oczyszczana jest przez półprzepuszczalną membranę, która zatrzymuje wszelkie najdrobniejsze zanieczyszczenia, takie jak chlor, bakterie, metale ciężkie czy rdzę. Proces odwróconej osmozy polega na przepuszczeniu wody przez powierzchnię membrany, która pod ciśnieniem przedostaje się na drugą stronę. Przez pory przechodzą tylko cząsteczki wody, a wszelkie zanieczyszczenia pozostają na membranie, a następnie są odprowadzane do ścieku. Większość oferowanych przez producentów produktów posiada nie tylko membranę, ale także filtry wstępne, które przedłużają ich żywotność oraz mineralizator, który wzbogaca oczyszczoną wodę o cenne minerały. Jedna z firm, która zajmuje się produkcją tego typu urządzeń jest Bluewater. 

Jedyny w swoim rodzaju - filtr Bluewater Cleone 

Bluewater Cleone to filtr do zadań specjalnych. Jego wydajność kształtuje się na poziomie 160 l na dobę. Urządzenie sprawdzi się zarówno do codziennego użytkowania w domu jak też w restauracji czy małej firmie. Dużym atutem jest także mały rozmiar filtra. Urządzenie bez problemu umieścimy pod zlewem lub w niewielkiej szafce kuchennej. Filtr Bluewater Cleone cechuje przede wszystkim bardzo wysoka jakość wykonania oraz pracy filtra.

Urządzenie dostarcza nam wiele korzyści, w tym : 

  • lepszy smak gotowanych potraw i przyrządzanych napojów,
  • brak kamienia,
  • nieograniczony dostęp do świeżej, czystej wody prosto z kranu!

Proces filtracji wody 

Uzdatnianie wody zachodzi aż na 5 etapach. Najważniejsza jest filtracja osmotyczna, która oczyszczacza wodę ze wszelkich zanieczyszczeń. Na samym końcu woda przepływa przez wkład mineralizujący, gdzie wzbogacana jest o cenne składniki mineralne. Wieloetapowy proces filtracji wody składa się z:

  1. Filtra wstępnego, na którego składają się dwa filtry sedymentacyjne. Ich zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń na poziomie 20 um i 5 um.
  2. Wkładu z naturalnym węglem aktywnym, którego rolą jest eliminowanie zanieczyszczeń organicznych.
  3. Membrany, która stanowi najważniejszy etap filtracji. Półprzepuszczalna membrana posiada bardzo małe pory, które zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia i przepuszczają tylko czystą wodę. System “inteligentnego płukania” sprawia, że osadzony brud na membranie spływa do kanalizacji.
  4. Wkładu z naturalnym, granulowanym węglem aktywnym, gdzie woda trafia po oczyszczeniu.
  5. Mineralizatora, który wzbogaca oczyszczoną już wodę o cenne minerały.

Najwyższej jakości komponenty 

Filtr do wody Bluewater Cleone został wykonany z najwyższej jakości komponentów. Dzięki użytym w procesie produkcji plastycznym masom laksanowym, poliwęglanowym, ABS, woda nie ma kontaktu z BPA, czyli ze szkodliwym związkiem występującym w plastiku.  

Prosty montaż 

Jedyne co musimy zrobić z filtrem Bluewater Cleone to go zamontować. W praktyce urządzenie jest bezobsługowe. Podczas montażu wystarczy podstawowa wiedza hydrauliczna lub drobna pomoc specjalisty. Sam czas zamontowania urządzenia oscyluje między 30 minut do maksymalnie 90 minut. Nad jakością wody czuwa specjalny mikroprocesor z czujnikiem. Ponadto, gdy jakość wody w kanalizacji się pogorszy, urządzenie samoistnie się wyłączy. Filtry wstępne należy wymienić po 4-6 miesiącach. Okres żywotności filtrów uszlachetniających wynosi 10-12 miesięcy.

Podsumowanie - Filtr do wody Bluewater Cleone 

W wodzie z kranu mogą znajdować się różne związki i drobnoustroje, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu. Aby się przed nimi ochronić i zyskać stały dostęp do nieograniczonej ilości czystej, zmineralizowanej wody wystarczy wyposażyć kuchnię w filtry do wody. Jedną z firm zajmujących się produkcją filtrów do wody jest Bluewater. Marka ta charakteryzuje się dużą wydajnością, niezawodnością i wysoką jakością wykonania swoich produktów. Bluewater Cleone to wysokiej jakości filtr do wody, który zapewni stały dostęp do nieskazitelnie czystej wody prosto z Twojego kranu!


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.