Wiadomości z Tych

Depilacja laserowa - wskazania i przeciwwskazania

  • Dodano: 2019-10-29 13:00

Depilacja laserowa to popularny zabieg kosmetyczny, który pozwala na trwałe usunięcie owłosienie z wybranych części ciała. Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, istnieją określone wskazania i przeciwwskazania, jak i szereg zaleceń pozabiegowych.

Depilacja laserowa - charakterystykaDepilacja przy użyciu lasera polega na naświetlaniu danych partii ciała wiązkami świetlnymi o określonej długości. Poprzez naświetlenie dochodzi do trwałego uszkodzenia melaniny - barwnika, który odpowiada za kolor skóry czy owłosienia. Zwykle odbywa się od 4 do 8 sesji zabiegowych - częstotliwość i długość poszczególnych sesji zależy m. in. od koloru włosków. Zabieg ten jest bezpieczny i mało inwazyjny, w trakcie może jednak wystąpić niewielki ból i dyskomfort: wówczas możliwe jest użycie delikatnego środka przeciwbólowego, który aplikowany jest na skórę.
 

Zabieg depilacji laserowej - przeciwwskazaniaDepilacja laserowa nie jest przeprowadzana u osób, które cierpią na łuszczycę, bielactwo lub inne choroby skórne. Przed zabiegiem przeprowadzana jest również analiza stanu skóry: naskórek nie może być w żaden sposób uszkodzony, nie przeprowadza się go więc u osób, które posiadają widoczne rany, otarcia lub oparzenia. Także widoczna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu - choć nie wpływa ona na bezpieczeństwo, może powodować znacząco zmniejszoną skuteczność depilacji laserowej. Jeśli przyjmujemy leki, suplementy diety lub przeprowadzamy terapie ziołowe należy poinformować o tym lekarza. Także w przypadku chorób przewlekłych wskazana jest wizyta u dermatologa, który oceni bezpieczeństwo przeprowadzenia zabiegu.
 

Depilacja laserowa - czy zawsze jest skuteczna?Depilacja laserowa najlepsze efekty daje w przypadku osób o ciemnych, grubych włosach i stosunkowo jasnej cerze. Jest to spowodowane różnicą ilości melaniny we włosach i skórze: laser działa skuteczniej, a liczba zabiegów niezbędnych do trwałego usunięcia owłosienia jest niższa. Nie oznacza to jednak, że osoby o jasnym owłosieniu nie mogą skorzystać z tego typu zabiegu: należy jednak pamiętać, że może on być nieco mniej trwały oraz liczyć się z większą liczbą sesji depilacji laserowej.

Z pewnością depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna: to jedyny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Przemawia za nim również bezpieczeństwo i nieinwazyjność, zwłaszcza gdy zabieg jest wykonany w profesjonalnej klinice jak np. Vectus. Dodatkowo podczas mechanicznego usuwania owłosienia naskórek jest w niewielkim stopniu uszkadzany - depilacja laserowa pozwala na zminimalizowanie podrażnień, bólu i dyskomfortu wywołanego używaniem plastrów z woskiem, maszynek do golenia czy depilatora.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.