Wiadomości z Tych

Co warto zwiedzić we Wrocławiu

  • Dodano: 2018-09-28 11:00

Historia Wrocławia sięga kilkanaście wieków wstecz, co czyni miasto jednym z najstarszych w kraju. Na jego terenie znajduje się wiele pozycji archeologicznych, a wiele jeszcze ciekawych zabytków zostało ukrytych pod gruzami i budynkami. Wrocławianie mają zamiłowanie upiększania miasta i co rusz powstają nowe budynki.

Miasto żurawi

Przez długi czas kiedy odwiedzaliśmy naszą stolicę Dolnego Śląska już z dala miasto wyglądało jak tort ze świeczkami. Taki widok tworzyły żurawie używane przy remontach i odbudowie miasta, która trwała dość długo. Jednak teraz jak przejdziemy z rynku i opuścimy najstarsze zabytki w oczy rzuca nam się bardzo estetyczny widok ulic.

Równowaga i nowoczesność

Udało się zachować styl miasta i nawet jak przemierza się kolejne jego partie nie wyglądają one jak oderwane od reszty projekty.

Rynek starego miasta wraz z Ratuszem

Najważniejszy, środkowy punkt stolicy Dolnego Śląska, powstały na początku XIII wieku za panowania Henryka Brodatego. Co koniecznie warto obejrzeć? Ratusz z Piwnicą Świdnicką zachwycające bogatą fasadą oraz zegarem astronomicznym. W Ratuszu kryje się Sala Mieszczańska, Sala Wielka, Sala Sądowa, Muzeum Miejskie oraz Kaplica. Spacerując po rynku warto jeszcze zwrócić uwagę na Kościół Garnizowany Świętej Elżbiety z punktem widokowym, kamieniczki Jasia i Małgosi oraz pozostałe. Wrocław jest wspaniale oświetlony, dlatego spacer nocą może być również udany.

Panorama Racławicka

Unikatowa w skali światowej atrakcja turystyczna i relikt przeszłości z ubiegłych wieków. Mieści w sobie malowidło przenoszące odwiedzających w rzeczywistość bitwy pod Racałwicami. Uroczyste otwarcie budynku, w którym został umieszczony obraz Panoramy po długiej wędrówce został wzniesiony w 1985 roku. Zaprojektowany przez Ewę Dziekońską i Marka Dziekońskiego jest miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc we Wrocławiu nawet na weekend.

Panorama Racławicka znajduje się przy ulicy Purkyniego 11.

Pozostałe rozrywki

Dla tych, których nudzą zabytki i oczekują innych rozrywek, Wrocław oferuje wiele ciekawych opcji. Zakupy, basen, czas z rodziną? To proste!

Arkady Wrocław

Dla spragnionych rozrywek, zakupów, czy repertuaru kinowego, Arkady Wrocław to prawdziwa świątynia. Znaleźć tu można bardzo dobre restauracje, pójść do kina, czy na zakupy, do kosmetyczki. Wybór jest naprawdę ogromny i spędzając czas w tym miejscu z całą rodziną nikt nie będzie się nudził.

Zobacz też repertuar filmów we Wrocławiu na OH-Kino.

Wrocławskie ZOO i Afrykarium

Ogromny ogród zoologiczny, który obejmuje teren liczący blisko trzydzieści hektarów to prawdziwa atrakcja dla rodzin z dziećmi. Wydaje się nie niewyobrażalne, ale miejsce to kryje w sobie jakieś 7000 różnych gatunków zwierząt, ryb i owadów. To prawdziwa gratka dla fanów natury.

Źródła:

  1. http://www.infomagazine.pl/gdzie-pojechac-na-dolnym-slasku [stan z 07.09.2018].
  2. http://www.domowerewolucje.eu/wroclawskie-budowle-architektoniczne [stan z 27.09.2018].

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.