Wiadomości z Tych

Co jest ważne przy planowaniu zabudowy kuchennej?

  • Dodano: 2020-03-25 12:30

Nowoczesna kuchnia, idealnie dopasowana do wielkości i rozkładu pomieszczenia jest wizytówką domu lub mieszkania oraz pomieszczeniem, w którym chętnie spędzamy czas w gronie najbliższych i przyjaciół.

Planowanie kuchni może wydawać się zadaniem nieskomplikowanym oraz łatwym, jednak w trakcie powstawania koncepcji aranżacyjnej pojawiają się wątpliwości, pytania i nieścisłości, które chcemy wyeliminować już na początku. Warto skorzystać z kreatora online, który podpowie wszystkie, niezbędne elementy, konieczne do zaplanowania. Nasza kuchnia ma określone wymiary i to powinno stać się podstawą doboru zabudowy. Jeżeli dokonamy dokładnego pomiaru, ważne jest określenie kształtu zabudowy z uwzględnieniem trójkąta roboczego, który podczas codziennego użytkowania pozwoli ergonomicznie wykorzystać przestrzeń, z korzyścią dla funkcjonalności. Zabudowa kuchenna powinna uwzględnić optymalny kształt:


 

  • w linii prostej,

  • w kształt L,

  • w kształcie U.

Weźmy pod uwagę dostępną przestrzeń, tworząc pojemną, praktyczną kuchnię, w której będzie miejsce na otwarcie szafek oraz swobodne przemieszczanie się więcej niż jednej osoby.


 

Jak wybrać fronty szafek kuchennych?

Kierując się modą, możemy eksperymentować z kolorystyką frontów, korpusów oraz blatów kuchennych. Czy zauważyliście tendencję, w myśl której odchodzi się odrobinę od całkowitej bieli w kuchni? Modne odcienie antracytu, czerni oraz tradycyjnego dębu stają się podstawą aranżacji kuchni w nowoczesnym, industrialnym stylu. Fronty szafek kuchennych https://www.fabrykamebli.pl/22-fronty-szafek-cokoly-formatki mogą być jednocześnie stylowe i praktyczne. Warto zwrócić uwagę na codzienne użytkowanie, łatwy dostęp do zawartości szafek oraz możliwość umieszczenia AGD w kuchennej zabudowie.


 

Projektowanie kuchni nie musi być skomplikowane

Fronty szafek kuchennych na wymiar można dowolnie modyfikować, dostosowując wielkość poszczególnych elementów do możliwości wymiarowych pomieszczenia. Ważne jest, aby zachować jej funkcjonalność i estetykę. Po wyborze wielkości korpusów i frontów oraz dostosowaniu ich kolorystyki do swoich wymagań, konieczny będzie dobór cokołów, maskownic - formatek, które zapewnią doskonały efekt wizualny starannie przemyślanej zabudowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.