Wiadomości z Tych

Atrakcje dla dzieci w Katowicach

 • Dodano: 2020-04-27 13:15

Katowice to miasto, w którym nie brakuje ciekawych, urokliwych miejsc. A jakie atrakcje czekają w wymienionym mieście na najmłodszych? Zachęcamy do lektury!

Atrakcje dla najmłodszych w Katowicach ‒ TOP 

W jaki sposób można spędzić czas z maluchem w Katowicach? Nie brakuje różnorodnych propozycji - wybierać możemy między zajęciami muzycznymi, muzeami z ciekawymi ekspozycjami, warsztatami kreatywnymi i wieloma innymi. Poniżej kilka propozycji. 

 1. Kreatywne Centrum Zabawa 1000 Klocków ‒ Pobyt w centrum z pewnością sprawi dziecku wiele radości. Wśród atrakcji, jakie czekają na maluchy wymienić można piaskownicę pełną klocków LEGO, makiety z klocków ‒ na przykład statek piracki, roboty LEGO, samochodowy tor zjazdowy, wielopoziomowe miasteczko LEGO i wiele, wiele innych.

Źródło: dziecilubiaslaskie.pl

 1. Nibylandia ‒ to sala zabaw, prawdziwa bajkowa kraina, do powstania której inspiracją była Nibylandia z bajki Piotruś Pan. Wyjątkowy klimat, tor przeszkód, las elfów, statek piratów, wielopoziomowe konstrukcje, automaty do gier, dmuchany statek to tylko część atrakcji. 
 2. Filharmonia Śląska ‒ jak Katowice to Filharmonia Śląska, wśród propozycji dla najmłodszych wymienić możemy koncerty edukacyjne, Filharmonię malucha, Muzyczne przedszkole, Młodą filharmonię, Kameralne spotkania z muzyką. 
 3. Muzeum Historii Gitary ‒ w muzeum obejrzeć można ponad 70 lutni z różnych części świata. To nie koniec! Na większości instrumentów można zagrać. 
 4. Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego ‒ muzeum spodoba się zarówno najmłodszym, jak i starszym, zgromadzone zbiory przedstawiają dzieła literatury polskiej w miniaturowej wersji. Zygmunt Szkocny, twórczości którego poświęcone jest muzeum, tworzył najmniejsze książki na świecie, jedna z nich — wykonana w  1976 roku, została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.
 5. Muzeum Śląskie ‒ wystawa opowiadająca o historii Górnego Śląska, specjalne zajęcia dla rodzin z dziećmi w różnym wieku, ciekawe, kreatywne warsztaty - w tym również warsztaty online, to zaledwie część atrakcji. 
 6. Bajka Pana Kleksa ‒ Bajka Pana kleksa to wyjątkowe miejsce, z 8 inspirowanymi przygodami Pana Kleksa strefami tematycznymi! Na najmłodszych czekają tutaj różnego typu łamigłówki, gry, magiczne przejścia do bajek, sekretne dziuple i wiele innych. W obiekcie znajduje się również kawiarnia Meluzyna, gdzie w towarzystwie sympatycznych, bajkowych stworów można skosztować zdrowych, przygotowanych z naturalnych składników pyszności. 
 7. Park im. Tadeusza  Kościuszki ‒ piękny  park, w którym nie brakuje różnych gatunków drzew to idealne miejsce na rodzinny spacer. W parku znajdują się aż dwa place zabaw! Na najmłodszych czekają zjeżdżalnie, ścianki do wspinaczki, huśtawki, bujane koniki, piaskownice, a także rzeźby zwierzątek. Większośc elementów wykonana została z drewna, plac jest duży, bezpieczny, bez problemu może bawić się nawet większa liczba dzieci. 
 8. Dolina Trzech Stawów ‒ to park i kompleks rekreacyjno-sportowy, który - gdy tylko nadejdą ciepłe dni, obowiązkowo trzeba odwiedzić. W Dolinie Trzech Stawów na wszystkich przybyłych czekają  kolorowy, wodny plac zabaw z 18 zabawkami wodnymi i fontannami, a także plac zabaw oraz  tor rolkowy. 
 9. Patio Zajazd ‒ po dniu pełnym atrakcji dobrze zjeść coś smacznego, polecamy Patio Zajazd. Smaczne jedzenie, a co więcej aż dwa miejsca, w których nasze pociechy mogą bawić się, są to sala wypełniona zabawkami oraz plac zabaw w ogrodzie. 

Wśród innych miejsc, które warto odwiedzić wymienić można Bombel Cafe, centrum multimedialne Jama Bazyliszka, bawialnię i kawiarnię Gil-Gil, restaurację Patio Park oraz restaurację Terra Mare.  

Portal Dzieci Lubią Śląskie ‒ inspiracje i informacje ze Śląska 

Portal Dzieci Lubią Śląskie to miejsce, w którym znaleźć można mnóstwo informacji i inspiracji dotyczących atrakcji dla dzieci w Katowicach, jak i na terenie całego Śląska, sposobów spędzania czasu z maluchem, miejsc, które warto odwiedzić. Na portalu dostępne są różnego typu treści edukacyjne, informacyjne czy kulturalne. Co więcej, działa też forum, na którym rodzice mogą wymieniać się doświadczeniami, radami.

Niezależnie więc od tego czy mieszkasz w Katowicach czy w miejscowościach pobliskich, czy planujesz wycieczkę do tego  miasta, portal  Dzieci Lubią Śląskie  może okazać się bardzo pomocny. Zapraszamy do lektury!

Podsumowanie 

Jak widać, sposobów na spędzenie czasu z dzieckiem w Katowicach nie brakuje. Wśród tych najpopularniejszych wymienić można Kreatywne Centrum Zabawa 1000 Klocków, Filharmonię Śląską, Halę Widowiskowo – Sportową „Spodek”, Muzeum Historii Gitary, Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.