Wiadomości z Tych

Agregaty chłodnicze - co warto o nich wiedzieć?

  • Dodano: 2019-10-29 15:30

W przemyśle spożywczym nowoczesne rozwiązania są bardzo ważnym elementem produkcji i przechowywania. Dzięki nim produkty nie psują się, a proces przetwarzania przebiega prawidłowo. Do takich rozwiązań należą agregaty chłodnicze.

Jak działają agregaty chłodnicze?

Słowo „agregat” kojarzy się wielu osobom przede wszystkim z awaryjnym źródłem zasilania stosowanym na budowach, halach, czy w galeriach handlowych. Agregatem nazywamy też jednak urządzenia, które pozwalają utrzymać niską temperaturę w lodówkach i innych systemach chłodniczych. Stosuje się je zarówno w obiektach komercyjnych, jak i przemysłowych. Agregaty chłodnicze dzielimy na skraplające, absorpcyjne i wody lodowej. Pierwsze z nich sprawdzą się w chłodnictwie i klimatyzacji przemysłowej magazynów czy chłodni. Agregaty absorpcyjne natomiast wykorzystują absorpcję do wytwarzania chłodu. Ich największą zaletą jest to, że nie potrzebują one energii elektrycznej do wytwarzania chłodu. Źródłem zasilania w tym wypadku jest ciepło w postaci pary wodnej lub gorącej wody. Absorpcyjne agregaty chłodnicze znajdą zastosowanie w klimatyzacji i procesach technologicznych. Ostatni ze wspomnianych urządzeń, agregat wody lodowej, to doskonała alternatywa dla systemów chłodniczych opartych na freonie. Rozwiązanie to jest zdecydowanie bardziej bezpieczne dla środowiska i stosunkowo tanie. Czynnikiem chłodniczym w takim układzie jest schładzana woda. Instalacja wody lodowej przypomina tak naprawdę system ogrzewania. Jedyną różnicą jest tak naprawdę temperatura wykorzystywanej wody.

Jak kupić dobre agregaty chłodnicze?

Zamówienie takiego urządzenia nie jest trudne. Producenci prezentują bowiem swoje produkty na własnych stronach internetowych. Bez problemów możemy więc porównać rozmaite urządzenia i wybrać te, które będzie najlepsze dla nas. Musimy jednak pamiętać o tym, że montaż takich urządzeń warto skonsultować ze specjalistą. Pomoże nam to dobrać nie tylko potrzebną moc agregatu, ale i jego rodzaj. Co ciekawe, nie musimy kupować też nowego sprzętu. Wiele firm oferuje bowiem używane agregaty chłodnicze. Jedną z nich znajdziesz pod tym linkiem http://www.ras-agregaty.pl/serwis-chillerow/. Wynajem takich urządzeń jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Firmy gwarantują bowiem całodobowy serwis, dzięki czemu nie musimy martwić się o sprzęt, gdy coś będzie się z nim działo nie tak. Warto więc rozważyć tę kwestie i skorzystać z pomocy fachowców, dla których agregaty chłodnicze nie mają tajemnic. Dzięki nim twoje linie produkcyjne będą pracowały bez opóźnień.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.