Wiadomości z Tych

5 zalet korzystania z bankowej aplikacji mobilnej

  • Dodano: 2018-11-28 08:30, aktualizacja: 2018-11-28 08:39

Bankowe aplikacje mobilne cieszą się ogromną popularnością. To bezpieczne i wygodne narzędzia ułatwiające kontrolę nad stanem naszych finansów i upraszczające codzienne życie. Sprawdź, dlaczego warto zainstalować na swoim telefonie aplikację mobilną.

1. Błyskawiczny dostęp po bankowości zawsze i wszędzie.

Niezależnie od tego, gdzie jesteś, na całym świecie przez całą dobę 7 dni w tygodniu masz wygodny i szybki dostęp do swojego konta bankowego. Wystarczy, że masz połączenie z Internetem. Aplikacje mobilne banków [1] są intuicyjne i bardzo proste w obsłudze. Logujesz przy pomocy specjalnego kodu lub odciskiem palca i już możesz wykonać wszystkie niezbędne operacje bankowe.

2. Jesteś cały czas na bieżąco.

Dzięki powiadomieniom z aplikacji natychmiast wiesz o wszystkich zmianach zachodzących na Twoim koncie. Możesz na bieżąco kontrolować swoje wydatki, bo wiesz na pewno, ile pieniędzy Ci zostało. Masz podgląd stanów wszystkich swoich kart płatniczych i kont (także oszczędnościowego czy walutowego) i cały czas trzymasz rękę na pulsie w kwestiach finansowych.

3. Możesz dokonywać płatności BLIK.

BLIK to specjalny kod generowany w aplikacji mobilnej banku, za pomocą którego możesz dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych, płatności w sklepach internetowych, wypłacać pieniądze w bankomatach oraz wpłacać we wpłatomatach. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musisz już nosić ze sobą karty płatniczej. Wszystkich płatności dokonasz szybko i bez problemu BLIK-iem.

4. Karta Visa lub Mastercard w telefonie.

Zaletą tego rozwiązania, podobnie jak w przypadku płatności BLIK-iem, jest to, że nie musisz mieć przy sobie plastikowej karty płatniczej, aby dokonać zakupów. Wystarczy, że aktywujesz możliwość płatności kartą [2] w aplikacji mobilnej swojego banku. Płatności dokonasz wszędzie tam, gdzie akceptowane są transakcje zbliżeniowe. Wystarczy, że zbliżysz swój telefon do terminala i zapłacone. Podobnie jak w przypadku płatności plastikową kartą, przy kwocie powyżej 50 złotych musisz potwierdzić transakcję PIN-em na terminalu. Aby móc korzystać z tego rozwiązania konieczne jest posiadanie telefonu z odpowiednio zaawansowanym oprogramowaniem, przykładowo Android 4. 4 lub wyższym z NFC.

5. Przelewy na telefon.

Banki w swoich aplikacjach mobilnych oferują usługę tak zwanych przelewów na telefon. W praktyce oznacza, to, że nie musisz znać numeru konta osoby, której chcesz przesłać pieniądze. Wystarczy, że wpiszesz numer telefonu odbiorcy. Jeśli osoba ta ma zapisany numer telefonu w usłudze BLIK, przelew trafi na jej konto od razu. Jeśli nie, bank poprosi go o podanie numeru konta, na który chce otrzymać pieniądze od Ciebie. W ten sposób możesz dokonywać przelewów na konto w dowolnym banku [3] w Polsce. Szybko, wygodnie i bez zbędnych formalności.

Pamiętaj, że korzystając z aplikacji mobilnej, również musisz przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa. Pobieranie aplikacji ze zweryfikowanego bezpiecznego źródła to podstawa. Nigdy nie ściągaj jej z żadnych podejrzanych portali, ponieważ narażasz się w ten sposób na atak cyberprzestępców. Jeśli cokolwiek w działaniu aplikacji Cię zaniepokoi, zgłoś to niezwłocznie do swojego banku. Nie martw się, że jeśli na przykład zostanie Ci skradziony telefon z aplikacją, możesz zostać okradziony- dostęp do niej jest zawsze zabezpieczony kodem lub odciskiem palca, a w razie utraty telefonu, w każdej chwili możesz ją zablokować, kontaktując się telefonicznie lub osobiście z bankiem.

Za pomocą aplikacji mobilnych banków można łatwo i szybko w trybie online ubiegać się o pożyczkę, uzyskać dostęp do dodatkowych funduszy bez zbędnych formalności i wyjść z domu. A dzięki online usłudze Racoongo.com znaleźć opłacalną ofertę na kredyt bankowy.

[1] http://www.3pytania.pl/ - Jak aplikacje mobilne banków pomagają w oszczędzaniu?

[2] http://www.komech.pl/ - Jak bezpiecznie płacić kartą w internecie? 

[3] https://faktypilskie.pl/ - Czy nadal kredyt w banku jest tańszy od pożyczki online?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.