Wiadomości z Tych

Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy. Mediateka zaprasza do dobrej zabawy [AKTUALIZACJA]

  • Dodano: 2023-01-09 06:30, aktualizacja: 2023-01-19 20:52

I znowu to Tychy otwierają rok w kalendarzu ogólnopolskich festiwali szantowych – Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy jest przedsmakiem tego, co czekać będzie latem. Miejskie Centrum Kultury w Tychach i zespół Perły i Łotry w nowym roku zapraszają do zupełnie nowego dla tyskich szant miejsca – imponującej akustycznie sali Mediateki w Tychach.

Szanty i warsztaty z MCK

Rozgrzewkowy koncert odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia o godz. 17.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i wyczerpanie puli wejściówek, zaplanowano także streaming on-line na fanpage’u Portu Pieśni Pracy.

Tychy przyzwyczaiły już do tego, że to właśnie tu rozbrzmiewają pierwsze festiwalowe szantowe nuty w danym roku. Tak będzie i tym razem – podczas koncertu będącego przedsmakiem sierpniowych harców na kilku festiwalowych scenach, w styczniu posłuchamy crème de la crème polskiej muzyki szantowej. Wprawdzie wydarzenie odbędzie się w niedzielę, ale organizatorzy zadbali o to, by wszyscy fani mogli w dobrej formie rozpocząć następujący po weekendzie dzień. A w dobry weekendowy nastrój wprawią entuzjastycznie przyjmowani The Nierobbers oraz Atlantyda. Klamrą spinającą gości z odległych części kraju będą gospodarze – Perły i Łotry. Szanty w tyskiej Mediatece jeszcze nie wybrzmiewały – będzie więc skocznie i klasycznie, nostalgicznie i z przymrużeniem oka, instrumentalnie i a’capella w jednej z ciekawszych wizualnie i najlepszych akustycznie sal koncertowych w Polsce. Dobór zespołów i taka mieszanka nastrojów to gwarant dobrej zabawy, a tej tyskim szantom nigdy odmówić nie można. Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy (tak jak i główny letni festiwal) to wydarzenie dla całych rodzin – nie tylko żeglarskiej braci. Można będzie posłuchać koncertów, ale i zabrać dzieciaki do świata wilków morskich dzięki animacjom Klubu Żeglarskiego Ziemowit i 9. Harcerskiej Drużyny Wodnej „Konie Morskie”. Te odbywać będą się w dolnym hallu Mediateki – na parterze, poniżej sali koncertowej. Tu też można będzie nabyć szantową lub żeglarską pamiątkę.    

Wstęp wolny – z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki, które rozeszły się w mgnieniu oka (można je było odbierać u organizatora, w Miejskim Centrum Kultury w Tychach i w Mediatece), dlatego organizatorzy zdecydowali się także na streaming on-line koncertu. Ten będzie można oglądać także na fanpage’u Portu Pieśni Pracy w czasie rzeczywistym.

Link do strony festiwalu

Organizatorzy proszą o rzetelny odbiór wejściówek tak, by móc umożliwić udział w koncercie wszystkim zadeklarowanym chętnym. Limit: 6 sztuk na osobę.

  • Miejsce: Mediateka XXI wieku w Tychach, al. Piłsudskiego 16 i on-line na Facebooku Portu Pieśni Pracy.
  • Data: 22 stycznia 2023 r.
Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy. Mediateka zaprasza do dobrej zabawy / fot. MCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również