Wiadomości z Tych

Zawód w cenie. Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Tychach

  • Dodano: 2023-05-31 08:45, aktualizacja: 2023-05-31 08:50

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Wraz z nią ruszyła akcja informacyjna poświęcona szkołom branżowym w Tychach.

Szkolnictwo branżowe w Tychach daje możliwość szybkiego usamodzielnienia i wejścia do zawodów takich jak między innymi: elektryk, magazynier-logistyk, mechanik, lakiernik, elektromechanik, kucharz, cukiernik, fryzjer czy sprzedawca. Po ukończeniu szkoły branżowej I stopnia absolwenci mogą kontynuować edukację w szkołach branżowych 2 stopnia lub w liceach ogólnokształcących dla dorosłych. Uczniowie na każdym etapie ścieżki edukacyjnej mogą korzystać z kwalifikacyjnych kursów zawodowych. 

Tyskie szkoły branżowe oferują kształcenie w nowoczesnych i atrakcyjnych zawodach, współpracują z pracodawcami, którzy zapewniają dostęp do nowoczesnych narzędzi i technologii. W czasie edukacji uczniowie szkół branżowych mogą korzystać z nowoczesnych pracowni/warsztatów, część szkół daje możliwość odbywania stażów i praktyk zagranicznych, organizowane są wycieczki przedmiotowe, specjalistyczne kursy zawodowe w ramach projektów unijnych. 

Pełna informacja o ofercie dla absolwentów szkół podstawowych znajduje się w informatorze przygotowanym przez Miejskie Centrum Oświaty

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również