Wiadomości z Tych

Zawód elektryk – dlaczego warto

  • Dodano: 2024-04-24 16:45, aktualizacja: 2024-04-26 17:11

Myślenie o elektryku jako i kimś, kto sprawdza, czy mamy prąd w gniazdku, na szczęście odchodzi w zapomnienie. Dziś to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce, do czego przyczynił się nie tylko postęp technologiczny, ale i rosnąca liczba inwestycji z zakresu offshore, czyli technologii odnawialnych źródeł energii. Gdyby nie elektrycy, nie powstałaby żadna hala produkcyjna czy park maszynowy. Według ekspertów rynku pracy najbardziej poszukiwani są elektromonterzy i inżynierowie z wysokimi kompetencjami umiejący czytać rysunki techniczne i konstruować zasilane energią elektryczną obiekty – tacy specjaliści mogą liczyć na wynagrodzenie przekraczające nawet kilkanaście tysięcy złotych (więcej na ten temat: https://www.zawodelektryk.pl/dlaczego-warto/).

Ekspert do zadań specjalnych

Aby być dobrym elektrykiem, trzeba mieć nie tylko solidną wiedzę w tej dziedzinie, ale także umiejętności praktyczne oraz zdolność do logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Specjaliści często muszą być gotowi do natychmiastowej pracy w różnych warunkach i szybko reagować w sytuacjach awaryjnych. Dobry elektryk musi również znać przepisy bezpieczeństwa, które regulują pracę z instalacjami elektrycznymi, aby zapewnić nie tylko prawidłowe funkcjonowanie systemów, ale także bezpieczeństwo użytkowników i otoczenia.

Zaocznie i bez wychodzenia z domu

Czy zdobycie zawodu elektryka musi trwać lata i wymaga odpowiedniego doświadczenia? Nie! Jedną z możliwości, aby zostać poszukiwanym specjalistą z perspektywami zawodowymi jest zapisanie się na kurs www.zawodelektrykkurs.pl, który oferuje Szkoła Partnerska Viessmann. Wśród specjalizacji, jakie oferują szkoły policealne elektryk oraz technik elektryk cieszą się szczególnie dużą popularnością. Zajęcia teoretyczne prowadzone są w formie zaocznej i online – wystarczy zalogować się na platformę i słuchać wykładów z dowolnego miejsca. A co, jeśli nie uda się uczestniczyć w wykładzie? Nic straconego – do nagranych materiałów zawsze można wrócić w dowolnym momencie. Zajęcia praktyczne odbywają się w niektóre weekendy w wybranym przez ucznia oddziale – we Wrocławiu, Piasecznie, Komornikach czy Mysłowicach. Praca na nowoczesnych urządzeniach i systemach firmy Viessmann pozwolą zgłębić tajniki technologii, która będzie na co dzień towarzyszyła przyszłym elektrykom. 

Zdobądź perspektywiczny zawód

Jeśli masz ukończone 18 lat i wykształcenie zawodowe, możesz starać się o kwalifikacje ELE.02. Po ukończeniu rocznego kursu i uzyskaniu certyfikatu znajdziesz zatrudnienie przy montażu, uruchamianiu i konserwacji instalacji, maszyn oraz urządzeń elektrycznych. Nieco dłużej, bo 1,5 roku, trwa szkolenie technika elektryka. W tym przypadku do podjęcia nauki niezbędny jest dyplom ukończenia szkoły średniej oraz zaliczenie kwalifikacji ELE.02 oraz ELE.05, które dodatkowo obejmują eksploatację maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.