Wiadomości z Tych

Zakażona kobieta zlekceważyła zasady izolacji

  • Dodano: 2021-02-09 07:00, aktualizacja: 2021-02-08 21:30

54-letnia tyszanka nie stosowała się do zaleceń i opuściła miejsce izolacji. Kobieta usłyszała zarzut sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób.

Policja codziennie otrzymuje aktualne listy osób objętych kwarantanną. Mundurowi udają się w teren i dokonują sprawdzeń właściwego realizowania obowiązku przebywania w izolacji domowej. 54-latka wiedząc o pozytywnym wyniku na COVID-19 i mając informacje z Sanepidu o konieczności izolacji zlekceważyła ten obowiązek. Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które mogły mieć kontakt z kobietą. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

54-letnia kobieta została zatrzymana

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, poprzez łamanie kwarantanny nałożonej decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w związku z zakażeniem COVID-19.

Prokurator zastosował wobec 54-latki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mundurowi o tym rażącym naruszeniu zasad kwarantanny powiadomią także inspektora sanitarnego, który może dodatkowo nałożyć na kobietę karę grzywy w wysokości do 30 tysięcy złotych. Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności.

Policja ponawia apel do wszystkich, wobec których zastosowano lub zalecono kwarantannę, o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również