Wiadomości z Tych

Wypadek w oczyszczalni ścieków w Tychach! Dwóch pracowników poparzonych w wybuchu gazu!

  • Dodano: 2019-11-08 09:30, aktualizacja: 2019-11-08 12:26

Wypadek w oczyszczalni ścieków w Tychach. Wczoraj rano w rejonie zbiorników na terenie obiektu poszkodowanych zostało dwóch pracowników firmy zewnętrznej.

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O godz 8.38 otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na oczyszczalni ścieków w Tychach przy ulicy Lokalnej po dojeździe zastępów i zweryfikowaniu tych informacji okazało się, że w trakcie wykonywanie robót budowlanych na dachu jednego z obiektów w trakcie wykonywania prac spawalniczych doszło do wybuchu, czy bardziej spalania gazu w wyniku czego dwóch pracowników zostało poparzonych – mówi kpt. Tomasz Kostyra, rzecznik prasowy PSP w Tychach.

Pracownicy oczyszczalni ścieków natychmiast udzielili pomocy poparzonym. Poszkodowani zostali przewiezieni do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Pracownicy tej firmy posiadali wszelkiego rodzaju pozwolenia i wszelkie dokumenty, które uprawniały ich do wykonywania tych prac. Policja zakwalifikowała to zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek – mówi Michał Pawlak, rzecznik prasowy Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno – Ściekowej w Tychach. Policja i prokuratura wyjaśnia teraz okoliczności wypadku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również