Wiadomości z Tych

Wyniki XV Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF. Poznaj zwycięzców!

  • Dodano: 2023-03-14 06:30, aktualizacja: 2023-03-13 22:06

Znamy wyniki XV Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF 2023!

Jury w składzie: Anna Kramarczyk, Katarzyna Flader-Rzeszowska, Andrzej Seweryn - przewodniczący, Paweł Drzewiecki

po obejrzeniu 9 spektakli konkursowych, pragnie podkreślić, że tegoroczne prezentacje były bardzo różnorodne zarówno pod względem poruszanych tematów, jak i użytych środków artystycznych. Zobaczyliśmy spektakle sięgające wielkiej literatury, oparte na formie i animacji, a także przedstawienia o ogromnym zaangażowaniu społecznym. Poziom tegorocznego Festiwalu jury ocenia jako bardzo wysoki i dziękuje wszystkim uczestnikom za ich wrażliwość, zaangażowanie i kreatywność w dzieleniu się własną wizją świata. 

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 7000 zł

Dla Aleksandry Gosławskiej, za śmiałe wyrażenie głosu pokolenia młodych artystów przy pomocy bogatej palety środków teatralnych w monodramie Stand up.

oraz trzy równorzędne nagrody, każda w wysokości 4000 zł

Dla:

  • Katarzyny Faszczewskiej za stworzenie portretu współczesnej kobiety poprzez twórcze przywrócenie osoby i poezji Anny Świrszczyńskiej w spektaklu Jestem baba. Rzecz być może o Annie Świrszczyńskiej w reżyserii Anny Gryszkówny.
  • Grzegorza Piekarskiego za artystyczną odwagę w demaskowaniu mechanizmów hipokryzji i podwójnej moralności w polskim społeczeństwie w spektaklu  Wyznania w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.
  • Pawła Zieglera za prawdę sceniczną i prostotę środków aktorskich w ukazaniu dramatycznej historii Ślązaków, która staje się opowieścią o współczesnej Polsce w spektaklu Kaczmarek w reżyserii Małgorzaty Paszkier – Wojcieszonek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również