Wiadomości z Tych

Wspomóżmy 1% Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

  • Dodano: 2022-02-18 07:00, aktualizacja: 2022-02-17 21:32

Celem działania Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach jest wspieranie wdów i dzieci, osieroconych przez policjantów poległych na służbie.

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach została powołana w 1997 roku przez Komendanta Głównego Policji. Celem statutowym działalności Fundacji jest pomoc wdowom i dzieciom, osieroconym przez policjantów poległych na służbie. Pomoc taka jest możliwa dzięki darczyńcom, przekazującym na rzecz fundacji darowizny, a także 1% podatku od swoich dochodów. Realizacja celów pomocowych następuje w wyniku następujących działań:

  • zapomogi materialne i finansowe wdowom i sierotom po poległych Funkcjonariuszach Policji, pozostających w trudnych warunkach materialnych i życiowych,
  • stypendia i pomoc materialną związaną z kształceniem i nauką sierot znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej,
  • organizowanie oraz dofinansowanie pobytu dzieci i młodzieży na koloniach i obozach,
  • dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji wdów i sierot.

Misje i cele realizowane są dzięki społecznemu zaangażowaniu wielu osób. Członkowie Rady i Zarządu Fundacji swoją działalność i pracę na rzecz Fundacji wykonują bez pobierania wynagrodzenia, przy dużym wsparciu i zaangażowaniu Policjantów i Pracowników Policji w kraju.

Zarząd Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich o udzielenie pomocy i zadeklarowanie w swoich zeznaniach podatkowych 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

Ułatwieniem rozliczenia podatku, może być skorzystanie z darmowego programu komputerowego PIT 2021, zamieszczonego na stronie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Wspomóżmy 1% Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach / fot. KMP Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również