Wiadomości z Tych

Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystości i piknik rodzinny w Tychach

  • Dodano: 2023-07-07 11:00

Miasto Tychy jest gospodarzem tegorocznego wojewódzkiego Święta Policji, które stanowi okazję do awansowania policjantów na wyższe stopnie i wyróżnia tych najbardziej zasłużonych.

Obchody odbywać będą się w Parku Miejskim Solidarności w piątek 14 lipca od godziny 12.00, a do 18.00 potrwa rodzinny piknik.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Tychach

W Tychach co roku organizowane są wydarzenia w ramach Święta Policji, jednak w 2023 r. będą one miały charakter regionalny. Dlatego też Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba zapraszają do udziału w Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbędą się w piątek 14 lipca 2023 roku w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. Zaproszenie kierowane jest w sposób szczególny do wszystkich policjantów, policjantki, pracowników cywilnych Policji oraz funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych wraz z rodzinami, sympatyków służb mundurowych oraz młodzieży i dzieci, którzy będą mogli z bliska przyjrzeć się policyjnemu ceremoniałowi. Obchody rozpocznie uroczysty apel połączony z wręczaniem odznaczeń, a po nim podziwiać można będzie defiladę i pokaz motocyklowej asysty honorowej (MAH). Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji pod dyr. asp.szt. Waldemara Skotarskiego. Do godziny 18.00 z kolei na placu przy Pomniku Walki i Pracy odbędzie się rodzinny piknik z wieloma atrakcjami, podczas którego można będzie też odwiedzić stanowiska tyskich organizacji pozarządowych, m.in. Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodka Święta Faustyna, Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Tychy, Atelier Kolorowy Świat Katarzyny.    

W ramach atrakcji dla rodzin przygotowano m.in. urządzenia rekreacyjne typu „dmuchaniec”, malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, zabawy z animatorami, szczudlarze, warsztaty edukacyjne oraz artystyczne, fotobudkę, symulatory, miasteczko rowerowe oraz strefę gastronomiczną. Odbędą się pokazy psów policyjnych, pokazy konne i pojazdów bojowych, malowanie wielkoformatowe pojazdu czy prezentacja Trolejbusa
z bluesem – pojazdu z floty Tyskich Linii Trolejbusowych poświęconego Ryszardowi Riedlowi, frontmenowi zespołu Dżem. Park Miejski odwiedzą Tyszaki – znane i lubiane przez dzieci postaci z książki o tym samym tytule.

Program Wojewódzkich Obchodów Święta Policji

  • 12.00 – uroczysty apel na placu przy Pomniku Walki i Pracy w Parku Miejskim Solidarności (wręczenie orderów, odznaczeń i aktywów mianowania na wyższe stopnie policyjne)
  • 13.30-18.00 – defilada oraz pokaz motocyklowej asysty honorowej (MAH), piknik rodzinny

Organizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Tychach, Miasto Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

  • Miejsce: Park Miejski Solidarności
  • Data: 14 lipca 2023 r., g. 12.00

Święto Policji obchodzone corocznie 24 lipca nawiązuje do Ustawy o Policji Państwowej uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1919 roku. 104 lata temu swoją działalność rozpoczęła formacja, która na przestrzeni minionych lat, stojąc na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego zapisała wiele chlubnych kart naszej historii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również