Wiadomości z Tych

Wirtualna Rzeczywistość w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • Dodano: 2022-05-05 06:30, aktualizacja: 2022-05-04 22:48

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Czytelni Multimedialnej, gdzie skorzystać można z nowej oferty - zestawu rzeczywistości wirtualnej.

Elementy zestawu są dezynfekowane, udostępniamy też jednorazową podkładkę na twarz. Z zestawu mogą korzystać osoby pełnoletnie. Zachęca się do wcześniejszych zapisów: 32 438 04 71.

Dostępne tytuły

  • Pierwsze kroki w VR - First Steps

Pierwsze spotkanie z goglami wirtualnej rzeczywistości? Ta aplikacja uprzyjemni jej odkrywanie. Nabierzesz pewności siebie w poruszaniu się w VR oraz wprawy w posługiwaniu się kontrolerami.

  • Technika

FLY - technika, historia lotnictwa
Fly pozwala Ci stać się pilotem podróżującym w czasie - od najwcześniejszych wynalazków Leonarda da Vinci, przez pierwszy lot braci Wright na plaży Kitty Hawk, aż po wizję przyszłości lotów. Zasiądź za sterami historycznych oraz współczesnych samolotów.

  • Historia

1943 Berlin Blitz
We wrześniu 1943 roku reporter BBC wszedł na pokład samolotu podczas alianckiego nalotu bombowego nad Berlinem. Niesamowite nagranie, z którym powrócił, stanowi podstawę tego zapierającego dech w piersiach doświadczenia przygotowanego przez BBC Northern Ireland i Immersive VR Education, podczas którego znajdziesz się we wnętrzu bombowca Lancaster w trakcie jego najbardziej niebezpiecznej podróży.

  • Sztuka

Mona Lisa: Beyond The Glass
Mona Lisa: Beyond the Glass to pierwsze doświadczenie VR zaprezentowane publiczności przez Muzeum Luwr, które chciało w ten sposób upamiętnić 500. rocznicę śmierci artysty. Ta część wystawy poświęconej Leonardo da Vinci ujawnia najnowsze badania naukowe dotyczące jego twórczości oraz technik i procesów malarskich poprzez wyjątkową wizualizację w rzeczywistości wirtualnej. Tym samym przywraca do życia twórcę i jego dzieła.

  • Kosmos

Apollo 11
Apollo 11 VR to historia największej podróży, jaką kiedykolwiek odbyła ludzkość.
Teraz to ty możesz wziąć udział w tym przełomowym wydarzeniu: przejąć kontrolę nad modułem dowodzenia, by zadokować do modułu księżycowego, sterować modułem księżycowym i wylądować nim na powierzchni księżyca, zbadać miejsce lądowania Apollo 11. W grze Apollo 11 VR HD wykorzystano oryginalne archiwalne materiały audio i wideo, dokładnie odtworzono statek kosmiczny i miejsca. Wszystko po to, aby dostarczyć wiedzy oraz pozostawić niezatarte wrażenia.

  • Anatomia

Everyday Anatomy
Everyday Anatomy pozwala poznać budowę ludzkiego ciała oraz jego funkcjonowanie. Aplikacja zachęca do innowacyjnego uczenia się przez doświadczanie. Wiele wbudowanych funkcji, etykiety z adnotacjami anatomicznymi, pojawiające się podczas nawigacji, ułatwiają proces nauki i zamieniają go w fascynującą eksplorację ludzkiego organizmu.

  • Zagadki

The Room VR
Logiczne myślenie i rozwiązywanie zagadek - Wirtualny Escape Room
Weź udział w śledztwie londyńskiej policji w sprawie zaginięcia znanego egiptologa. Przemierzaj tajemnicze lokacje, badaj niezwykłe urządzenia zacierające granicę między rzeczywistością a iluzją. Jest to piąta część wielokrotnie nagradzanej serii The Room zapoczątkowanej przez Fireproof Games.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również