Wiadomości z Tych

Wirtualna Rzeczywistość w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • Dodano: 2022-05-05 06:30, aktualizacja: 2022-05-04 22:48

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Czytelni Multimedialnej, gdzie skorzystać można z nowej oferty - zestawu rzeczywistości wirtualnej.

Elementy zestawu są dezynfekowane, udostępniamy też jednorazową podkładkę na twarz. Z zestawu mogą korzystać osoby pełnoletnie. Zachęca się do wcześniejszych zapisów: 32 438 04 71.

Dostępne tytuły

  • Pierwsze kroki w VR - First Steps

Pierwsze spotkanie z goglami wirtualnej rzeczywistości? Ta aplikacja uprzyjemni jej odkrywanie. Nabierzesz pewności siebie w poruszaniu się w VR oraz wprawy w posługiwaniu się kontrolerami.

  • Technika

FLY - technika, historia lotnictwa
Fly pozwala Ci stać się pilotem podróżującym w czasie - od najwcześniejszych wynalazków Leonarda da Vinci, przez pierwszy lot braci Wright na plaży Kitty Hawk, aż po wizję przyszłości lotów. Zasiądź za sterami historycznych oraz współczesnych samolotów.

  • Historia

1943 Berlin Blitz
We wrześniu 1943 roku reporter BBC wszedł na pokład samolotu podczas alianckiego nalotu bombowego nad Berlinem. Niesamowite nagranie, z którym powrócił, stanowi podstawę tego zapierającego dech w piersiach doświadczenia przygotowanego przez BBC Northern Ireland i Immersive VR Education, podczas którego znajdziesz się we wnętrzu bombowca Lancaster w trakcie jego najbardziej niebezpiecznej podróży.

  • Sztuka

Mona Lisa: Beyond The Glass
Mona Lisa: Beyond the Glass to pierwsze doświadczenie VR zaprezentowane publiczności przez Muzeum Luwr, które chciało w ten sposób upamiętnić 500. rocznicę śmierci artysty. Ta część wystawy poświęconej Leonardo da Vinci ujawnia najnowsze badania naukowe dotyczące jego twórczości oraz technik i procesów malarskich poprzez wyjątkową wizualizację w rzeczywistości wirtualnej. Tym samym przywraca do życia twórcę i jego dzieła.

  • Kosmos

Apollo 11
Apollo 11 VR to historia największej podróży, jaką kiedykolwiek odbyła ludzkość.
Teraz to ty możesz wziąć udział w tym przełomowym wydarzeniu: przejąć kontrolę nad modułem dowodzenia, by zadokować do modułu księżycowego, sterować modułem księżycowym i wylądować nim na powierzchni księżyca, zbadać miejsce lądowania Apollo 11. W grze Apollo 11 VR HD wykorzystano oryginalne archiwalne materiały audio i wideo, dokładnie odtworzono statek kosmiczny i miejsca. Wszystko po to, aby dostarczyć wiedzy oraz pozostawić niezatarte wrażenia.

  • Anatomia

Everyday Anatomy
Everyday Anatomy pozwala poznać budowę ludzkiego ciała oraz jego funkcjonowanie. Aplikacja zachęca do innowacyjnego uczenia się przez doświadczanie. Wiele wbudowanych funkcji, etykiety z adnotacjami anatomicznymi, pojawiające się podczas nawigacji, ułatwiają proces nauki i zamieniają go w fascynującą eksplorację ludzkiego organizmu.

  • Zagadki

The Room VR
Logiczne myślenie i rozwiązywanie zagadek - Wirtualny Escape Room
Weź udział w śledztwie londyńskiej policji w sprawie zaginięcia znanego egiptologa. Przemierzaj tajemnicze lokacje, badaj niezwykłe urządzenia zacierające granicę między rzeczywistością a iluzją. Jest to piąta część wielokrotnie nagradzanej serii The Room zapoczątkowanej przez Fireproof Games.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również