Wiadomości z Tych

Wielkanoc bez ofiar śmiertelnych na śląskich drogach – policja podsumowuje święta

  • Dodano: 2025-04-22 14:30

Tegoroczny wielkanocny weekend na śląskich drogach zakończył się bez wypadków śmiertelnych – to najważniejsza i pozytywna informacja po intensywnym okresie działań prowadzonych przez śląską policję. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 2 tysiące funkcjonariuszy ruchu drogowego, wspieranych przez mundurowych z innych pionów.

Policjanci w gotowości od Wielkiego Piątku

Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci prowadzili kontrole na głównych trasach regionu. W tym czasie na drogach województwa śląskiego odnotowano:

  • 15 wypadków drogowych, w których rannych zostało 17 osób,
  • 422 kolizje drogowe,
  • oraz zatrzymano 158 nietrzeźwych kierowców i 11 prowadzących pod wpływem narkotyków.

Mimo licznych apeli o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą, wielu kierowców nadal decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Każdy taki wybór to realne zagrożenie – zarówno dla samego kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Apel o odpowiedzialność – nie tylko od święta

Trzeźwość, rozwaga i szacunek do życia – to fundamenty bezpiecznego poruszania się po drogach. Święta to czas rodzinnych spotkań i podróży, ale nie mogą one odbywać się kosztem bezpieczeństwa. Policjanci przypominają: odpowiedzialność za kierownicą to obowiązek każdego kierowcy – bez wyjątku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również