Wiadomości z Tych

Wiceprezydent - prezesem TTBS

  • Dodano: 2018-05-25 12:45

Daria Szczepańska – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych od 1 czerwca br. będzie pełniła funkcję prezesa Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Daria Szczepańska funkcję z-cy prezydenta miasta Tychy ds. społecznych pełniła od 2002 roku i właśnie wokół inwestycji i projektów związanych z potrzebami mieszkańców w obszarze kultury, spraw społecznych, edukacji i zdrowia koncentrowała się jej działalność.

Na jej barkach spoczywała odpowiedzialność za reorganizację i przekształcenie placówek zdrowotnych w mieście m.in. Szpitala Miejskiego w Tychach. Koordynatorka i twórczyni wielu programów i inicjatyw społecznych m.in. ośrodków wsparcia (świetlic dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym), ośrodków wsparcia dla seniorów, Klubu Seniora, programu „3+ Liczna rodzina”, „Aktywni 60+ ”. Dzięki jej staraniom najpierw powstał, a później rozwinął się w Tychach jeden z najprężniej działający w Polsce Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zastępca Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej Związku Miast Polskich.  Od 15 lat jest Przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przekonana o tym, że życie społeczne jest niezwykle istotne zainicjowała, a potem razem z zespołem wdrożyła w Tychach m.in. budżet partycypacyjny, projekt „zielone podwórka” oraz Program Rewitalizacji Miasta Tychy, którego istotną częścią jest aktywizacja społeczności lokalnych, a także ponowne włączenie jednostek i całych rodzin do życia społecznego.

To głównie dzięki Darii Szczepańskiej miasto zawdzięcza rozwój m.in. Muzeum Miejskiego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Centrum Kultury, Teatru Małego czy Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. Dzięki jej staraniom zrewitalizowano Pasaż Kultury Andromeda oraz utworzono „Mediatekę XXI wieku” z salą koncertową, w której nowe siedziby znalazły Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach.

- Od początku mojej pracy w samorządzie współpracowałem z Darią Szczepańską, dziś trudno mi uwierzyć, że ten etap się kończy. Dziękuję jej za wszystkie dobre pomysły, za dziesiątki, setki spraw, które pilotowała i konsekwentnie realizowała. Dziękuję za pracowitość, wyrozumiałość i życzliwość, z jaką zawsze się spotykałem i oczywiście za doskonałą, partnerską współpracę przez te wszystkie lata – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Daria Szczepańska od 1 czerwca br. będzie pełniła funkcję prezesa Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zastąpi na tym stanowisku Henryka Borczyka.

Tak już w życiu jest, że coś się kończy, a coś zaczyna. Dziękuję prezydentowi, wszystkim pracownikom urzędu miasta, instytucji miejskich, spółek, dyrektorom szkół, nauczycielom i wszystkim, których przez lata pracy w samorządzie miałam okazję poznać, dzięki którym mogłam się rozwijać jako wiceprezydent i jako człowiek. To samorząd mnie ukształtował i moje serce jest związane z samorządem, dlatego dalej już jako prezes TTBS będę działać dla dobra miasta i jego mieszkańców, bo to oni są dla mnie najważniejsi – mówi Daria Szczepańska.

Jej obowiązki do czasu powołania nowego zastępcy przejmie prezydent miasta Andrzej Dziuba oraz Aneta Luboń - Stysiak – Sekretarz Miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również