Wiadomości z Tych

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

  • Dodano: 2019-08-19 12:45

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Zakończyły się już prace przy wymianie posadzki w Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 19 ( koszt 104 tysiące złotych), malowaniu Przedszkola nr 3 (koszt 40 tysiące złotych) oraz remont nowej Szkoły Podstawowej nr 21, która od września będzie działać przy ul. Młodzieżowej 7.

 Obiekt przeszedł gruntowny remont. Wyremontowano 21 sal lekcyjnych, pomieszczenia do wydawania posiłków, świetlice, sale gimnastyczną, boisko zewnętrzne oraz pomieszczenia szatniowe - każdy z uczniów będzie miał swoją szafkę na buty i podręczniki – mówi Barbara Pukocz – Pudełko z Urzędu Miasta Tychy.

Całkowity koszt remontu obiektu, w którym dawniej znajdowała się szkoła podstawowa, a później gimnazjum wyniósł ponad 5 mln złotych. Niemal wszystko jest już gotowe na przyjęcie uczniów.

W szkole lada dzień pojawią się nowe szafki, sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, które będą służyły ponad 170 uczniom w 9 szkolnych oddziałach, jakie udało nam się utworzyć. Warunki do nauki i rozwijania swoich pasji uczniowie będą mieli naprawdę bardzo dobre – mówi Andrzej Rafa - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Młodzieżowej.

W tym tygodniu zakończą się także prace związane z remontem dojścia do Przedszkola nr 14 przy ulicy Cyganerii. Koszt inwestycji to ponad 78 tysięcy złotych.

Dobiega końca także remont ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 35 na ul. Piłsudskiego. Prace warte 54 tys. zł. maja się zakończyć 19 sierpnia. Dzień później ma zakończyć się remont kuchni wraz z zapleczem w Przedszkolu nr 29 przy ul. Hubala (koszt remontu: 381 tys. zł.) oraz remont toalet w budynku technikum - Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Edukacji (koszt remontu: ok. 350 tys. zł.) Kilka dni dłużej potrwa remont posadzek w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Borowej oraz remont toalet w Przedszkolu nr 5 przy ul. Orzeszkowej. Wartość każdej z tych inwestycji to blisko 140 tysięcy złotych. Zgodnie z umową do 26 sierpnia ma zakończyć się remont posadzek w salach lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Skłodowskiej ( wartość umowy to blisko 140 tys. zł.) oraz przebudowa placu zabaw na terenie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 2 przy ul. Jedności ( wartość umowy to 158 tys. zł.).

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego (do 31 sierpnia) zakończą się warte 258 tys. zł. prace związane z „Remontem elementów zagospodarowania Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Begonii” (w szkole zostanie wykonane m.in. nowe dojście do szkoły i chodnik), modernizacja boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Piłsudskiego ( koszt: 246 tys. zł.), remont ogrodzenia w Przedszkolu nr 26 przy ul. Młodzieżowej ( koszt ok. 97 tys. zł.) oraz adaptacja istniejących pomieszczeń na warsztaty i pracownie zawodowe wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół nr 4 przy al. Bielskiej (koszt 994 tys. zł.).

W dwóch placówkach po rozpoczęciu roku szkolnego pracę będą trwały nadal. Do 10 września ma zakończyć się remont pomieszczeń zaplecza sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Edukacji ( koszt remontu to 121 tys. zł.), a do 20 października przebudowa i wyposażenie warsztatów w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Browarowej w Tychach (wartość inwestycji to ponad 2,2 mln zł.).

Za te środki zwykłe sale dydaktyczne są przekształcane w pracownie. Powstaje m.in. pracownia montażu instalacji elektrycznych, pracownia montażu instalacji elektronicznych, pracownia montażu maszyn i pracownia sieci telekomunikacyjnych. Wszystko po to, by młodzież miała jak najlepsze warunki do nauki, do rozwijania swoich pasji i umiejętności – mówi Elżbieta Pustelnik z Urzędu Miasta Tychy.

Kontynuowane będą także prace związane z programem "Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej w Tychach". Trwa termomodernizacja wraz z modernizacją w Zespole Szkół nr 5 ul. Edukacji, termomodernizacja wraz z modernizacją w Zespole Szkół nr 6 ul. Piłsudskiego oraz termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wejchertów.

Niebawem mają rozpocząć się także prace związane z remontem boiska przy ZS nr 8 przy edukacji, modernizacja placu zabaw przy SP nr 20, remont schodów wyjściowych oraz placu zabaw przy Szkole nr 13.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również