Wiadomości z Tych

W Tychach za parking zapłacisz kartą

  • Dodano: 2020-08-19 09:15

Od 14 sierpnia za postój we wszystkich miejskich strefach płatnego parkowania można zapłacić zbliżeniową kartą płatniczą.

Kierowcy korzystający ze stref płatnego parkowania w Tychach do tej pory mogli za parkowanie płacić jedynie bilonem, kartą ŚKUP lub poprzez aplikację mobilną. Teraz to się zmieniło.

- We wszystkich parkomatach działających w ramach miejskich stref płatnego parkowania postój można opłacić zbliżeniową kartą płatniczą. Dla mieszkańców naszego miasta, ale również osób przyjeżdżających do Tychów będzie to znaczące udogodnienie - mówi Wojciech Łyko, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Co ważne, już w ciągu pierwszych dwóch dni od uruchomienia nowego systemu, tyscy urzędnicy zaobserwowali wśród kierowców wyraźny wzrost zainteresowania bezgotówkowymi formami płatności. Dotychczas kartami płatniczymi wykonano 212 operacji o łącznej wartość 451 zł.

Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje w mieście w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7:30 do 15:30 (przy urzędach i sądzie) oraz od 9:00 do 17:00 (w pozostałych lokalizacjach). Za pierwsze pół godziny parkowania zapłacimy 1 zł, za godzinę 2 zł, za drugą godzinę - 2,40 zł, za trzecią godzinę - 2,8 zł, zaś za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju 2 zł.


Źródło: UM Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również