Wiadomości z Tych

W Tychach pracownik poparzył się kwasem. Musiał po niego lądować helikopter

  • Dodano: 2021-12-21 08:45, aktualizacja: 2021-12-21 08:56

Dramatyczne sceny w Tychach! Po poparzonego kwasem pracownika jednej z firm lądować musiał helikopter. Wypadek miał miejsce w zakładzie produkcyjnym przy ulicy Murarskiej.
 

  • Wypadek w Tychach. Pracownik poparzony kwasem został zabrany przez śmigłowiec
  • Jeden z pracowników doznał poparzeń twarzy i oczu kawasem siarkowym
  • Na miejsce wysłano najpierw strażaków ze względu na brak wolnej karetki

Jak informuje serwis www.112tychy.pl – Tyskie Służby Ratownicze – w poniedziałek, 20 grudnia wieczorek służby wezwano do wypadku na terenie jednej z firm przy ul. Murarskiej w Tychach. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp strażaków z Tychów – w tamtym momencie nie było bowiem wolnego zespołu ratownictwa medycznego.

Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z pracowników doznał poparzeń twarzy i oczu kawasem siarkowym. Do pomocy poszkodowanemu zadysponowana została załoga latającej karetki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 4 z bazy w Katowicach Muchowcu. Strażacy poza udzieleniem poszkodowanemu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej przetransportowali załogę śmigłowca do poszkodowanego, a następnie poszkodowanego z ratownikami do śmigłowca.

Lekarz z latającej karetki podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do bazy LPR-u w Katowicach gdzie oczekiwała na nich załoga naziemnego ZRM, która przetransportowała pacjenta do szpitala. O wypadku poinformowana została również Policja oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia – zajmie się tym między innymi Państwowa Inspekcja Pracy.

Śledztwo pod choinkę? Detektyw Monk od grudnia w Telewizji TVS!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również