Wiadomości z Tych

W trosce o ekologie - nowy radiowóz na tyskich drogach

  • Dodano: 2023-07-26 10:15

W związku z realizacją projektu „Bezpieczniej na drogach – pojazdy Ekip Techniki Drogowej i Ekologii dla Policji” tyska komenda otrzymała specjalistyczny pojazd marki Volkswagen Crafter. Dzięki niemu policjanci będą mieli możliwość nie tylko kontrolować na nowoczesnym sprzęcie stan techniczny pojazdów, ale także czas pracy kierowców.

Nowoczesny pojazd w rękach tyskiej „drogówki”  

Nowy radiowóz tyskiej „drogówki” został zakupiony dzięki środkom unijnych z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jako pojazd dla Ekip Techniki Drogowej i Ekologii (ETDiE). Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE to ministacja diagnostyczna na czterech kółkach wyposażona w nowoczesne przyrządy niezbędne do stwierdzania naruszeń wymagań bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska. Pojazd posiada na wyposażeniu m.in. własny agregat prądotwórczy, przenośny system oświetleniowy, zestaw znaków drogowych, analizator spalin, dymomierz, urządzenie do pomiaru natężenia dźwięku pojazdów, przyrząd do badania przepuszczalności światła oraz kamerę inspekcyjną. Ponadto sprzęt komputerowy wraz z wykorzystywanym na całym świecie przez służby dbające o bezpieczeństwo na drogach oprogramowaniem TachoScan Control, znajdujący się w jego wnętrzu, znacznie usprawni działania policjantów na miejscu kontroli drogowych, umożliwiając kompleksową kontrolę czasu pracy kierowców.

Sprawniejsze i szybsze działanie 

Samochód jest wyposażony w klimatyzację i dodatkowe zasilanie przeznaczone dla urządzeń diagnostycznych. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu policjanci sprawniej i szybciej będą mogli stwierdzić, czy pojazd spełnia dopuszczalne normy, a tym samym czy jego stan nie wpływa niekorzystnie na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu oraz na środowisko.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Tychach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również