Wiadomości z Tych

Uderzenie w przestępczość narkotykową

  • Dodano: 2022-03-15 07:00, aktualizacja: 2022-03-14 17:55

Tyscy kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową.

Tyscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z policjantami Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach uderzyli w przestępczość narkotykową. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że 24-letni tyszanin oraz jego o rok młodszy znajomy mogą posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci się nie mylili. Po wykonaniu czynności w mieszkaniach podejrzanych, stróże prawa przechwycili amfetaminę, marihuanę, tabletki ekstazy, kokainę oraz inne substancje psychoaktywne.

Z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować około 11 tysięcy dilerskich działek o łącznej, czarnorynkowej wartości sięgającej pół miliona złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli ponad 8 tysięcy złotych.

Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec 24-latka tymczasowego aresztowania. Z kolei 23-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Uderzenie w przestępczość narkotykową / fot. KMP Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również