Wiadomości z Tych

Tyszanie świecą przykładem - wspólna akcja mundurowych i Radia Express

  • Dodano: 2023-12-19 11:15

W Tychach już po raz kolejny odbyła się akcja pod nazwą "Świeć przykładem". Tym razem w trosce o bezpieczeństwo pieszych na ulice miasta ruszyli policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele mediów. Mieszkańcy otrzymywali odblaski oraz mieli okazję spróbować swoich umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Profilaktyka ratująca życia

Wczoraj w Tychach odbyła się już kolejna odsłona akcji pod nazwą „Świeć przykładem”. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach wspólnie z Radiem Express, strażnikami miejskimi oraz funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Tychach rozdawali mieszkańcom opaski odblaskowe. Nie zabrakło również przedstawicieli portalu 112Tychy, który aktywnie włącza się w promocję działań profilaktycznych na terenie naszego miasta.  „Doświetleni” tyszanie teraz świecą przykładem i wiedzą, że noszenie odblasków nic ich nie kosztuje, a może uratować życie.

Pierwsza pomoc dla każdego

Wszyscy, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu i byli obecni w wyznaczonych punktach, mogli także liczyć na dawkę wiedzy na temat pierwszej pomocy. Mieszkańcy mieli okazję podnieść swoje umiejętności w wykonywaniu resuscytacji, ćwicząc na fantomie pod czujnym okiem strażaków. Najmłodsi z kolei mieli możliwość zobaczyć z bliska policyjne radiowozy oraz wóz strażacki.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Bardzo dziękujemy wszystkim mundurowym oraz przedstawicielom mediów za wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Pieszym natomiast przypominamy, że noszenie odblasków znacząco wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stawką nie są jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie. Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z przodu i z tyłu.

Noś odblaski, bądź widoczny

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy o tym zwłaszcza teraz gdy szybko zapada zmrok, a warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność.

Tyszanie świecą przykładem - wspólna akcja mundurowych i Radia Express

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również