Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

"Tyskie Żywioły" w czerwcu w Tychach

  • Dodano: 2019-05-17 09:00

8 czerwca Tychami zawładną żywioły... „Tyskie żywioły”.

Właśnie pod taki hasłem odbędzie się festiwal edukacji ekologicznej, który po raz trzeci organizuje miasto Tychy.

Tym razem jednak festiwal zmienia lokalizację i odbędzie się na tzw. Dzikiej Plaży w Paprocanach. Impreza za trzy tygodnie - już teraz ruszają jednak zapisy do udziału w organizowanych podczas festiwalu warsztatach.

Tegoroczne „Tyskie Żywioły” poświęcone są w głównej mierze przyrodzie, a ściślej relacjom człowieka z przyrodą w dobie kryzysu klimatycznego.

W ramach stanowisk festiwalowych pochylimy się nad koniecznością ograniczania odpadów (filozofią zero-waste, less-waste), nad niską emisją i naszym wpływem na jakość powietrza oraz nad zasobami wody – bardzo niskimi w Polsce na tle Europy (1600 m3/mieszkańca rocznie – w Polsce, a 4560 m3/mieszkańca – w Europie). Na chwilę zatrzymamy się również na czwartym żywiole – ogniu – w wymiarze symbolicznym – przy wielkim ognisku z opowieścią słowiańską, którą poprowadzi dla nas Anna Kura z Muzeum Miejskiego - mówi Katarzyna Palka z Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Gadżetem promocyjnym festiwalu będą uszyte ze zbieranych od mieszkańców w kwietniu firan woreczki na zakupy, które przez cały festiwal będą rozdawane mieszkańcom Tychów.

„Tyskie Żywioły” będą także okazją do podzielenia się przemyśleniami, opiniami i pomysłami na temat działań, które należy podejmować w czasie wielkich zmian przyrodniczych i klimatycznych, w których żyjemy obecnie.

Taką możliwość stworzy dyskusja w formule open space „Moje miasto w obliczu zmian klimatu”, którą poprowadzi profesor nauk biologicznych - Piotr Skubała. Zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców, dla których jest to ważny temat. Spotkanie będzie miejscem, gdzie będziemy mogli się wypowiedzieć, ale również wysłuchać nawzajem i wspólnie stworzyć wielkoformatową „mapę” priorytetów dla zielonych Tychów, w których chcemy (i da się) żyć - dodaje Katarzyna Palka.

Integralną częścią Festiwalu będą liczne zajęcia warsztatowe.

Na część tych zajęć, ze względu na ograniczona liczbę miejsc, obowiązywać będą zapisy, które ruszają w najbliższy piątek - 17 maja.

Zapisy na warsztaty oraz szczegółowe informacje na ich temat na stronie https://umtychy.pl/tyskiezywioly.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.