Wiadomości z Tych

Tyscy policjanci w kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

  • Dodano: 2022-11-18 06:00, aktualizacja: 2022-11-18 06:24

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach włączyli do działań w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Symbolem wydarzenia jest pomarańczowa wstążka, gdyż pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Motywem przewodnim akcji jest przede wszystkim edukacja na temat na przemocy, jak na nią reagować i jej skutecznie przeciwdziałać.

Policjanci KMP Tychy przeciwdziałają przemocy wobec dzieci i młodzieży

Przez pierwsze 19 dni listopada na całym świecie organizacje i instytucje skupiają się na zagadnieniach związanych z edukowaniem i profilaktyką w zakresie zapobiegania przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Głównym celem kampanii jest budowanie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży, gdzie każdy ma zapewnione odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka.

Tyscy mundurowi, jak co roku aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne mające przybliżyć założenia tej kampanii. Doskonałą okazją był konkurs zorganizowany w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach, którego uczniowie mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej dotyczącej tematyki zapobiegania przemocy.

Po burzliwym głosowaniu, w którym wzięli udział policjanci, wyłoniono zwycięzcę najlepszego projektu. Mundurowi składając gratulacje podkreślili, jak ważne jest budowanie świadomości wśród młodzieży i kształtowanie w nich poczucia, że na przemoc należy reagować.

Pamiętaj!

Jeśli jesteś świadkiem lub ofiarą przemocy wobec dziecka, masz wiele możliwości:

  • w nagłych przypadkach zadzwoń pod numer 112,
  • zadzwoń pod bezpłatną Niebieską Linię – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – telefon 800-120-002,
  • zadzwoń na bezpłatny Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numer telefonu 800-121-212,
  • skorzystaj z bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – numer 116-111 działa przez całą dobę; można również napisać i wysłać wiadomość na stronie: www.116111.pl/napisz,
  • zgłoś sprawę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej – telefon (32) 323-22-61, (32) 323-22-63, poinformuj Sąd Rodzinny – telefon (32) 323-31-51, (32) 323-31-52,
  • wejdź na stronę umtychy.pl/programy-spoleczne. Znajdziesz tam publikacje, które zawierają najbardziej przydatne informacje w sytuacji zetknięcia się z problemem przemocy oraz bazę teleadresową miejsc oferujących pomoc i wsparcie.
kmp tychy 19 dni przeciwko przemocy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również