Wiadomości z Tych

Tyscy policjanci opowiedzieli o zagrożeniach na konferencji „Bezpieczny Senior w Tychach”

  • Dodano: 2022-11-16 07:15, aktualizacja: 2022-11-15 18:46

Tyscy mundurowi wzięli udział w konferencji „Bezpieczny Senior w Tychach” zorganizowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Podczas spotkania policjanci przeprowadzili debatę, na której przedstawili szereg zagrożeń na jakie narażone są osoby starsze. Spotkanie było także znakomitą okazją do złożenia życzeń seniorom.

Tyscy policjanci, z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tychach nadkom. Pawłem Rybarczykiem na czele, wzięli udział w konferencji „Bezpieczny Senior w Tychach”. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Tychy, Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos”, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzecznik Konsumentów.

Policjanci wzięli udział w konferencji „Bezpieczny Senior w Tychach”

W zainicjowanym w trosce o bezpieczeństwo seniorów przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej. Przeprowadzona przez policjantów debata miała na celu popularyzację wiedzy dotyczącej zagrożeń na jakie narażeni są seniorzy oraz ostrzeganie ich przed oszustwami „na wnuczka” czy „na policjanta”.

Zajęcia funkcjonariuszy Straży Miejskiej z udziałem uczestniczek konferencji pokazały, że aktywne seniorki stosując samoobronę potrafią odeprzeć atak napastnika. Mundurowi przypominali, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci.

Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niestety oszuści wykorzystują często ufność oraz dobre serce seniorów, którzy nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji.

Spotkanie było także znakomitą okazją do złożenia życzeń seniorom z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Seniora”.

kmp tychy bezpieczny senior w tychach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również