Wiadomości z Tych

Tyscy dzielnicowi na spotkaniu wielkanocnym z seniorami. O czym rozmawiali?

  • Dodano: 2023-04-03 06:30, aktualizacja: 2023-04-02 21:25

Dzielnicowi z Tychów odwiedzili wczoraj Klub Osiedlowy „Magdalena”, gdzie zostali zaproszeni przez seniorów na spotkanie wielkanocne. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć mieszkańcom naszego miasta, żeby w tym przedświątecznym czasie nie zapomnieli o swoim bezpieczeństwie i byli czujni na wszelkiego rodzaju przestępstwa, na które są narażeni.

Bezpieczeństwo podczas świąt

Tyscy dzielnicowi w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas” chętnie odwiedzają miejsca, w których mogą spotkać się z mieszkańcami naszego miasta. Wczoraj, na zaproszenie seniorów, mł. asp. Artur Dzida – dzielnicowy osiedla „M”, mł. asp. Adam Niesyto oraz policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką mieli okazję porozmawiać z nimi podczas przedświątecznego spotkania. Miła i rodzinna atmosfera pozwoliła na przekazanie seniorom najważniejszych informacji, które mają wpływ na ich bezpieczeństwo. Tematem rozmów były przede wszystkim oszustwa internetowe oraz telefoniczne, ponieważ, jak wskazują statystyki, seniorzy są grupą najbardziej narażoną na tego rodzaju przestępstwa. Policjanci podkreślili również, że nadchodzący okres świąt jest czasem, kiedy często wyjeżdżamy do swoich rodzin. Dlatego przypomnieli, by seniorzy odpowiednio zabezpieczali swoje mieszkanie i poprosili swoich sąsiadów, by reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

Ponadto, dzielnicowy osiedla „M” podkreślił, jak ważne są dobre relacje mundurowych z mieszkańcami i zapewnił, że w każdej sytuacji służy im radą i wsparciem.

Tyscy dzielnicowi na spotkaniu wielkanocnym z seniorami. O czym rozmawiali? / fot. KMP Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również