Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Tychy: Żłobek i przedszkola zamknięte do 18 maja

  • Dodano: 2020-05-05 10:45

Po analizie, m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach, w Tychach żłobek miejski i przedszkola zostaną otwarte najwcześniej 18 maja.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Po analizie, m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach, najwcześniej 1maja będziemy w stanie je uruchomić. Nie możemy narażać zdrowia maluchów, ich rodziców i pracowników instytucji oświatowych. Będziemy także cały czas obserwować przebieg epidemii. W zależności od sytuacji epidemicznej, termin ten może ulec zmianie. Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest w tej chwili najważniejsze – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Taką rekomendację prezydent przekazuje także prywatnym żłobkom i przedszkolom funkcjonującym w mieście, choć oczywiście decyzja o otwarciu poszczególnych placówek należy od organów zarządzających poszczególnymi placówkami.

Niezależnie od konkretnego terminu, po uruchomieniu żłobki i przedszkola będą działały w reżimie sanitarnym. Ze względu na sytuację epidemiologiczną będzie można ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że grupa dzieci nie powinna liczyć więcej niż 12 lub maksymalnie 14 osób, w placówkach nie powinno być zabawek, których nie da się zdezynfekować, a nauczyciele przedszkolni powinni być zaopatrzeni w środki ochrony osobistej.

Zajęcia w placówkach oświatowych z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zostały zawieszone 12 marca br. Szkoły i przedszkola zostały zamknięte w poniedziałek 16 marca. Od 25 marca prowadzone jest nauczanie zdalne. Przesunięto również terminy egzaminu ósmoklasisty oraz matur.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.