Wiadomości z Tych

Tychy: Zachowaj bezpieczeństwo na przejeździe kolejowym. Apel o ostrożność

  • Dodano: 2023-03-08 07:00, aktualizacja: 2023-03-07 21:36

Koleje Śląskie rozpoczęły akcję informacyjno-edukacyjną poświęconą bezpieczeństwu kierowców na przejazdach kolejowych. W Tychach przejazdem, na którym najczęściej dochodzi do niebezpiecznych incydentów z udziałem kierowców jest przejazd zlokalizowany w ciągu ul. Jeżynowej w pobliżu skrzyżowania z ul. Grzybową i Stawową.

Uwaga na przejazd!

Jak podają Koleje Śląskie, w latach 2021-2022 ok. 84% wypadków na przejazdach kolejowych spowodowanych było nieprawidłowym zachowaniem kierowców i niestosowaniem się do zasad ruchu drogowego.

W Tychach przejazdem, na którym najczęściej dochodzi do niebezpiecznych incydentów z udziałem kierowców jest przejazd zlokalizowany w ciągu ul. Jeżynowej w pobliżu skrzyżowania z ul. Grzybową i Stawową. Od początku roku 2021 do końca 2022 roku doszło na nim do 3 zdarzeń kolejowych związanych z przejadem pociagu Kolei Śląskich obok samochodu zamkniętego w obszarze przejazdu lub przejechaniem samochodu tuż przed czołem zbliżającego się składu. Powodem tych incydentów było igonorowanie przez kierowców przepisów ruchu drogowego - przejeżdzanie samochodem pomiędzy zamkniętymi rogatkami, a także wjazd na przejazd podczas nadawania świetlnych sygnałów zakazujących wjazdu, czego skutkiem było zamknięcie pojazdu pomiędzy rogatkami.

Każda ta sytuacja stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów!  - czytamy na stronie UM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również