Wiadomości z Tych

Tychy przeciw depresji. Podpisano wspólną deklarację

  • Dodano: 2023-05-26 07:00, aktualizacja: 2023-05-26 07:12

23 maja br., w trakcie konferencji „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”, przedstawicielki i przedstawiciele samorządów z regionu podpisali deklarację wspierania działań na rzecz przeciwdziałania depresji. Tychy reprezentował Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta ds. społecznych.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego w Pałacu Młodzieży w Katowicach 23 maja odbyła się konferencja „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz różnych miast Metropolii, w tym również Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych. 

- Depresja to choroba, która może dotknąć każdego - niezależnie od wieku, czy statusu społecznego. W zastraszająco szybkim tempie przybywa osób młodych potrzebujących profesjonalnego wsparcia dlatego potrzebujemy wspólnych, przemyślanych działań - mówi Maciej Gramatyka.

Wydarzenie, które odbyło się w Pałacu Młodzieży w Katowicach, zostało zorganizowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce we współpracy z Biurem WHO w Polsce i Aliansem Przeciw Depresji.

Deklaracja władz miasta

Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie, podpisując deklarację zobowiązali się w ramach swoich kompetencji do dołożenia szczególnych starań na rzecz uznania dobrych praktyk Komisji Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia w upowszechnianiu w społecznościach lokalnych wiedzy o rozpoznawaniu i leczeniu depresji. Dokument został oparty na dobrych praktykach wypracowanych przez Komisję Europejską, Parlament Europejski, Światową Organizację Zdrowia oraz Warszawski Alians przeciw depresji.

Podpisy pod deklaracją złożyli przedstawiciele Tychów, Będzina, Bierunia, Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Gierałtowic, Gliwic, Katowic, Kobióra, Łazisk Górnych, Piekar Śląskich, Pilchowic, Psar, Pyskowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Siewierza, Sławkowa, Sosnowca, Świerklańca, Świętochłowic, Wyr oraz Wiceprzewodnicząca Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również