Wiadomości z Tych

Tychy: Nowy wjazd do centrum miasta gotowy

  • Dodano: 2019-12-16 14:45

Nowy wjazd do centrum Tychów z DK44 został udostępniony kierowcom.

Chodzi o zupełnie nowy odcinek drogi, łączący ulice Oświęcimską i Grota-Roweckiego.

To kolejna bardzo dobra wiadomość dla kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej

Od dziś (13 grudnia) kierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego łącznika ulic Grota-Roweckiego i Oświęcimskiej. 

To bardzo ważne, bo w Tychach tak jak w każdym mieście w naszym kraju z roku na rok samochodów przybywa. Powoduje to zwłaszcza w godzinach szczytu problemy komunikacyjne, dlatego każda droga, która pomoże rozładować ruch i odciążyć główne drogi wyjazdowe do miasta jest istotna. Ta z pewnością zostanie doceniona przez kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej – mówi Aneta Moczkowska – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Nowa droga stanowi alternatywne połączenie do alei Bielskiej i cz ęściowo ulicy Katowickiej. Ma znacznie usprawnić komunikację w mieście, zwłaszcza przy wjeździe do centrum Tychów od strony ulicy Jaworowej i Sadowej.

Choć formalnie inwestycja jeszcze się nie zakończyła i trwają ostatnie czynności odbiorowe, to przejazd nową drogą odbywa się bez większych utrudnień. Kierowców prosimy jednak o ostrożną jazdę, ponieważ na tym odcinku wciąż mogą być prowadzone roboty wykończeniowe –mówi Wojciech Łyko z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. 

W ramach inwestycji, podzielonej na dwa etapy, powstał 1,5-kilometrowy odcinek drogi, łą cz ący ul. Grota Roweckiego z ul. Jaworową (w rejonie ul. Sadowej). Został wybudowany most nad Potokiem Tyskim, chodniki, ścieżki rowerowe i infrastruktura towarzysząca. Drugi etap obejmował przebudowę skrzyżowania ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej.

Zmieniła się całkowicie geometria tego skrzyżowania, powstała sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy ruchu. W przyszłości to skrzyżowanie zostanie włączone w system ITS, więc będziemy mieli możliwość sterowania ruchem, w celu uzyskania jak największej płynności – dodaje Wojciech Łyko.

Na realizację tej inwestycji drogowej (kosztującej łącznie 26 mln zł) miasto Tychy pozyskało dofinansowanie z subwencji ogólnej wysokości 10 mln zł. Wykonawcą jest firma DROGOPOL.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również