Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Tychy: Nowe boisko dla futbolistów...i nie tylko

  • Dodano: 2020-01-29 12:45

Rozpoczęły się prace przy budowie boiska do futbolu amerykańskiego na os. Z-1 W Tychach.

Boisko powstaje przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego 

Korzystać z niego będą mogli jednak nie tylko zawodnicy Tychy Falcons, ale także młodzi piłkarze i mieszkańcy osiedla.


Nowe boisko będzie miało nawierzchnię z trawy syntetycznej na podbudowie z kruszywa kamiennego. Podbudowa została już położona, jak tylko zrobi się cieplej zostanie położna trawa. Na boisku pojawią wtedy także bramki do futbolu amerykańskiego, bramki do piłki nożnej oraz trybuny wykonane w konstrukcji stalowej z miejscami siedzącymi dla 300  osób. To nie wszystko. -  W ramach inwestycji zostanie wykonane zaplecze szatniowo-socjalne  dla zawodników (2 x 45 osób), dla sędziów (10 osób) oraz  pomieszczenie magazynowe  na sprzęt.  Całość zostanie ogrodzona, zostaną zamontowane także furtki, bramy techniczne oraz piłkochwyty – mówi Jan Cofała – naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji w UM Tychy.

Boisko i teren w pobliżu zostaną oświetlone, przebudowany zostanie także układ komunikacyjny dla pieszych, a sam obiekt połączony z drogą publiczną. Pojawią się także elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci. Otwarcie obiektu planowanie jest w połowie roku.

Z obiektu będą mogli korzystać zawodnicy Falcons Tychy, którzy do tej pory trenowali na obiektach na ul. Andersa i ul. Edukacji. Jednak ze względu na bardzo dużą zajętość tych boisk, korzystali z nich głównie późnym wieczorem. - Brakowało nam miejsca, gdzie moglibyśmy trenować. Teraz to się zmieni. Braliśmy aktywny udział w przygotowaniach do budowy nowego boiska. Mogliśmy zgłaszać swoje sugestie i uwagi. Dzięki temu obiekt ten będzie odpowiadał wymaganiom, jakim musimy sprostać trenując futbol amerykański. To dla nas bardzo ważne, bo mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale przygotowanie boiska do gry zajmowało nam do tej pory nawet 2,5 godziny, teraz ten czas znaczenie się skróci - mówi Jacek Kozub – z Falcons Tychy.

Na nowym boisku będzie można rozgrywać także międzynarodowe zawody, „Falconsi” liczą, że dzięki temu wciąż niszowy w Polsce sport stanie się coraz bardziej popularny w mieście - tyski zespół już teraz znajduje się w czwórce (TOP 4) najlepszych drużyn w kraju. Z obiektu będą korzystać także piłkarze nożni – przede wszystkim dzieci i młodzież. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach planuje także obiekt udostępnić okolicznym mieszkańcom. Po zakończeniu budowy MOSIR udostępni numer telefonu pod którym będzie można się zgłaszać i zapisywać. Wartość całej inwestycji to blisko 3,5 miliona złotych (brutto).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.