Wiadomości z Tych

Tychy: Nowe boisko dla futbolistów...i nie tylko

  • Dodano: 2020-01-29 12:45

Rozpoczęły się prace przy budowie boiska do futbolu amerykańskiego na os. Z-1 W Tychach.

Boisko powstaje przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego 

Korzystać z niego będą mogli jednak nie tylko zawodnicy Tychy Falcons, ale także młodzi piłkarze i mieszkańcy osiedla.


Nowe boisko będzie miało nawierzchnię z trawy syntetycznej na podbudowie z kruszywa kamiennego. Podbudowa została już położona, jak tylko zrobi się cieplej zostanie położna trawa. Na boisku pojawią wtedy także bramki do futbolu amerykańskiego, bramki do piłki nożnej oraz trybuny wykonane w konstrukcji stalowej z miejscami siedzącymi dla 300  osób. To nie wszystko. -  W ramach inwestycji zostanie wykonane zaplecze szatniowo-socjalne  dla zawodników (2 x 45 osób), dla sędziów (10 osób) oraz  pomieszczenie magazynowe  na sprzęt.  Całość zostanie ogrodzona, zostaną zamontowane także furtki, bramy techniczne oraz piłkochwyty – mówi Jan Cofała – naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji w UM Tychy.

Boisko i teren w pobliżu zostaną oświetlone, przebudowany zostanie także układ komunikacyjny dla pieszych, a sam obiekt połączony z drogą publiczną. Pojawią się także elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci. Otwarcie obiektu planowanie jest w połowie roku.

Z obiektu będą mogli korzystać zawodnicy Falcons Tychy, którzy do tej pory trenowali na obiektach na ul. Andersa i ul. Edukacji. Jednak ze względu na bardzo dużą zajętość tych boisk, korzystali z nich głównie późnym wieczorem. - Brakowało nam miejsca, gdzie moglibyśmy trenować. Teraz to się zmieni. Braliśmy aktywny udział w przygotowaniach do budowy nowego boiska. Mogliśmy zgłaszać swoje sugestie i uwagi. Dzięki temu obiekt ten będzie odpowiadał wymaganiom, jakim musimy sprostać trenując futbol amerykański. To dla nas bardzo ważne, bo mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale przygotowanie boiska do gry zajmowało nam do tej pory nawet 2,5 godziny, teraz ten czas znaczenie się skróci - mówi Jacek Kozub – z Falcons Tychy.

Na nowym boisku będzie można rozgrywać także międzynarodowe zawody, „Falconsi” liczą, że dzięki temu wciąż niszowy w Polsce sport stanie się coraz bardziej popularny w mieście - tyski zespół już teraz znajduje się w czwórce (TOP 4) najlepszych drużyn w kraju. Z obiektu będą korzystać także piłkarze nożni – przede wszystkim dzieci i młodzież. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach planuje także obiekt udostępnić okolicznym mieszkańcom. Po zakończeniu budowy MOSIR udostępni numer telefonu pod którym będzie można się zgłaszać i zapisywać. Wartość całej inwestycji to blisko 3,5 miliona złotych (brutto).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również