Wiadomości z Tych

Tychy: 12 kg amfetaminy w ogródku działkowym. Policja zatrzymała kiboli

  • Dodano: 2020-09-23 13:30

Przechowywali znaczne ilości amfetaminy na terenie jednego z ogródków działkowych w Tychach. Dwaj kibole zostali zatrzymani i trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im 10 lat więzienia.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Praca policjantów z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy wojewódzkiej ma na celu udaremnianie przestępczej działalności śląskich kiboli polegającej m.in. na przestępczości stadionowej, narkotykowej, a także związanej z wymuszeniami.

Kilka dni temu śląska policja informowała o przejęciu przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach 8 kg amfetaminy i marihuany oraz kilku tysięcy tabletek ecstasy w Czechowicach-Dziedzicach. Mundurowi zatrzymali wtedy 28-latka, który przechowywał tak duże ilości narkotyków w mieszkaniu.

Jednak śląscy policjanci nie próżnują i mają na swoim koncie kolejny sukces. Tym razem policjanci, którzy wspólnie ze służbami z kraju i zagranicy monitorują i rozpracowują środowisko pseudokibiców, namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn z Tychów związanych ze środowiskiem jednego ze śląskich klubów piłkarskich. 33 i 30-latek na terenie jednego z ogródków działkowych w Tychach schowali ok. 12 kg amfetaminy. Narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 80 tys. złotych nie trafią do obrotu dzięki policjantom, którzy je odnaleźli i zabezpieczyli. Dwaj zatrzymani mężczyźnie nie kryli zdziwienia wizytą mundurowych. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach, gdzie usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowy areszt dla podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku, a mężczyźni spędza najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym. Wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również